SİYASET
Giriş Tarihi : 20-09-2021 09:59   Güncelleme : 20-09-2021 10:22

Kılıçdaroğlu terörü teröristlerle beraber bitirecekmiş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine skandal ifadelere imza attı. Bay Kemal ve İttifakları belgeseline konuşan Kemal Kılıçdaroğlu birbiri ardına yaptığı açıklamlar ile HDPKK'yı meşru bir organ olarak ifade ettiğini belirtti. HDP'li Sezai Temelli ise Kılıçdaroğlu'nun açıklamları sonrası çözümün İmralı'da olacağını ifade ederken bebek katili Öcalan'ın adresini gösterdi.

Kılıçdaroğlu terörü teröristlerle beraber bitirecekmiş

KÜRT SORUNUNU HDP İLE ÇÖZECEĞİZ 

''HDP MEŞRUDUR''

Kılıçdaroğlu, yine akıl mantığını sorgulatacak ifadeler ile gündeme gelirken şu ifadelere yer verdi. Siyaset kurumunun 35-40 yıldır çözemediği bir Kürt sorunu var. Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Halkın desteği var. Parlamentoya gelmiş, dolayısıyla parlamentonun içinde bulunuyor görevini yapıyor. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim." ifadelerini kullandı. Kamuoyunda Kılıçdaroğlu'na tepkiler yükselirken masum çocukları öldüren, binlerce şehidin kanına giren PKK'nın  siyasi ayağı HDP'yi meşru bir organ olarak görmesi Kılıçdaroğlu'nun terör sevgisi kabarmış şeklinde yorumlandı. 

HDP'DEN SEVGİLİSİNE YANIT ÇÖZÜM İMRALIDIR 

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasına HDP-PKK cephesinden jet yanıt geldi. Çözüm için PKK elebaşı ve bebek katili Abdullah Öcalan'ı adres gösteren HDP'li Sezai Temelli twitter  hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP'dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır." diyerek HDP'nin hala İmralı2dan ve terör elebaşı Öcalan'dan kopamadığı ve emerilerine uyduğunu itiraf etti. 

CHP-HDP-PKK-İP-FETÖ ORTAKLIĞI 

Biryandan İP'in FETÖ'den ceza alan veya açığa alınan teşkilat üyeleri tek tek gündeme gelirken bir yandan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP-PKK meşrudur ve terörü bitirmek için onlara ihtiyacımız vardır ifadeleri muhalfet ittifakının terör örgütlerinin kucağına oturduğunu gösterdi. Haalktan tepkiler yükselirken CHP'nin her geçen gün teröristlere muhtaç olduğunu itiraf etmesi vatandaşlar tarafından devlet düşmanlığı olarak belirtildi.