SİYASET
Giriş Tarihi : 24-10-2021 23:14   Güncelleme : 26-10-2021 01:10

Kılıçdaroğlu'na tepkiler İzmir'de ardı ardına geldi

İzmir'deki temel atma törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı. "İhaleye katılan yok. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar" diyen Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş ise "Vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" tepkisini verdi.

Kılıçdaroğlu'na tepkiler İzmir'de ardı ardına geldi

BELEDİYE'NİN İŞİNİ VATANDAŞA YIKMAYIN 

"NELER SÖYLÜYORSUNUZ" 

Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ve Karabağlar Belediyesi Atatürk Gençlik ve spor merkezinin temel atma töreni ve  Karabağlar Belediyesi toplu açılış törenine katıldı. Burada konuşma yaparak gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı.

Kentsel dönüşüm projesinin bir türlü başlamamasındaki belirsizlikten dolayı evlerine bakım yapamadıklarını ifade eden vatandaşlara Kılıçdaroğlu şunları söyledi:"Arkadaşlara sordum, ihaleye katılan yok. Ekonomik şartlar nedeniyle, fiyatlar belli olmadığı için müteahhitler korkuyor. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Hükümete 'Kardeşim fiyat istikrarını sağlayın, ihale açılıyor, Büyükşehir Belediyesi ihale açıyor hiçbir müteahhit girmiyor.' deyin. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar. Hükümet'le konuşun, tapuları gerekirse devredeceğiz, gelsinler size yapsınlar. Gidin müteahhit bulun, gelsin ihaleye girsin." 

BELEDİYENİN İŞİ SORUNU ÇÖZMEK 

SİZ SORUNU BIZE YÜKLÜYORSUNUZ 

Bu açıklamalar sonrasında bir vatandaş ise Kılıçdaroğlu'na "Büyükşehir bunu yapması lazım, biz muhattap bulamıyoruz. Ben evime bakamıyorum, çivi çakamıyorum. Ne zaman yapılacağı belli değil. Ne zaman yıkılacak? Siz vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" diyerek karşılık verdi.Tartışma sırasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu sene içinde ihaleye çıkacaklarını ifade etti.