SİYASET
Giriş Tarihi : 13-10-2021 12:04   Güncelleme : 13-10-2021 12:21

Kılıçdaroğlu'ndan inkar politikası

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Buyurun gelin yapalım" diyerek yıllar önce anayasanın ilk dört maddesini değiştirme vaatinde bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde bu ifadesini inkar edip "Benim sözüm değil" diyen Kılıçdaroğlu, şimdi de "Hiç kimse anayasanın ilk dört maddesine dokunamaz" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan inkar politikası

 Kılıçdaroğlu, PKK’ya yakınlığı ile bilinen kanalda Anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi vaat etmişti. 2015 yılında katıldığı yayında "Anayasayı değiştirelim" demişti. Bunun üzerine kendisine yöneltilen "Anayasanın ikinci ve üçüncü maddeleri mesela?" sorusu karşısında da "Tabi, söyledik bunların tamamını, buyurun gelin yapalım bunların hepsini" ifadelerini kullanmıştı.

R KOKAN HAREKETLER SÖZLERİNİ İNKAR ETTİ

Kılıçdaroğlu, bu sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği cevapta kendi ifadelerini inkar edip "Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor" diyerek böyle bir açıklaması olmadığını söylemişti.

MADDELER DEĞİŞTİRİLEMEZ

Ankara'da 'Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Buluşması'nda konuşan Kılıçdaroğlu, bu sefer de "Hiç kimse Anayasanın ilk 4 maddesine dokunamaz" çıkışında bulundu. CHP lideri, "İlk dört madde tartışmalarının tamamı yapay. Hiç kimse anayasanın ilk dört maddesine dokunamaz. Teminatı Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefli vatandaşlardır" dedi.

"Anayasanın ilk dört maddesini değiştirelim" diyen Kılıçdaroğlu: Erdoğan ben söyledim zannediyor

Yıllar önce anayasanın ilk dört maddesini değiştirme vaatinde bulunan ve 'Buyurun gelin yapalım' diyerek çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi ifadesini inkar etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İlk 4 maddeyi değiştirme fikri Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir?' sözüne yanıt veren Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor' diyerek böyle bir açıklaması olmadığını öne sürdü.