SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2021 13:32   Güncelleme : 14-06-2021 13:40

Kime hizmet ediyorsun?

Meral Akşener’in PKK/HDP ile ilgili tavırları tepkiler büyüyor. Hiçbir milli meselede hükümete destek vermeyen Akşener’in özellikle HDP/PKK konusundaki sessiz tavrı, “Böyle milliyetçilik mi olur? Bu nasıl milliyetçilik?” tepkilerine neden oldu.

Kime hizmet ediyorsun?

Millet İttifakının ortaklarından İYİ Parti’nin, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin ittifakta gizli ortak olması nedeniyle bu partiye tepki göstermekte zorlanması dikkatlerden kaçmıyor. Meral Akşener başta olmak üzere İYİ Parti yönetiminin PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin kapatılma davasına sessiz kalması tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, “30 binden fazla insanımızın katili PKK’nın siyasi uzantısının kapatılmasına neden destek vermiyor? Siyaset, milli meseleden daha mı önemli?” diyerek Akşşener’i hedef alıyor

PKK HASTANE VURDU, AKŞENER YİNE SESSİZ

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK’nın Halep’e bağlı Afrin ilçesine dün düzenlediği füze saldırısında 18 sivil hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralanmıştı. Saldırılar nedeniyle ilçedeki evler kullanılmaz hale gelirken, Şifa Hastanesi de hizmet dışı kalmıştı. Başta Türkiye olmak üzere saldırıya tepkiler çığ gibi büyürken, Meral Akşener’in konuyla ilgili tek bir açıklamasının olmaması da tepki çekti.

ABD PKK’YA EĞİTİM VERDİ, AKŞENER TEK KELİME ETMEDİ

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ismini kullanan terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin işgali altındaki petrol tesislerini koruyan üyelerine sıhhiyeci eğitimi verdiğini duyurdu. Cumhur İttifakı buna sert tepki gösterirken ne CHP ne de İYİ Parti buna tepki gösterebildi.

DEVLETE KATİL DEDİ, AKŞENER TEPKİ GÖSTERMEDİ

HDP'den istifa ettikten sonra Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) geçen TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Ruşen Çakır'ın Medyascope.tv'deki yayınında skandal ifadeler kullandı. Çakır'ın sorularını yanıtlayan Ahmet Şık'ın programda sarf ettiği "Devleti yıkmamız gerek", "Türkiye Cumhuriyeti Devleti katildir" sözleri tepkiyle karşılandı. Ancak ne CHP ne de İYİ Parti buna tepki gösterebildi.

HDP, ERMENİ SOYKIRIMI VAR DEDİ, AKŞENER CEVAP VERMEDİ

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin olarak "soykırım" tanımını kullanmasına tepkiler sürerken, HDP'den yapılan "Ermeni soykırımı ile yüzleşin" açıklaması da büyük tepki çekti. Ne yazık ki tepki veren isimler arasında Kılıçdaroğlu ve Akşener yoktu.