GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2021 20:46   Güncelleme : 18-09-2021 20:58

Konya Ülkü Ocakları’dan Mevlana Hassasiyeti: İP önünde Yeniçağ'ı yakıp zilleti protesto ettiler

Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta ve beraberindeki ülkü ocakları mensupları önce Konya İyi Parti İl binası önünde Yeniçağ Gazetesi yazarı Selcan Taşçı Hamşioğlu’nun yazısı sebebiyle Yeniçağ Gazetesini yakarak protesto ettiler. Heyettekiler, Mevlana’ya hakaret edilmesine sessiz kalan Konyalı Ahmet Davutoğlu’nu protesto etti.

Konya Ülkü Ocakları’dan Mevlana Hassasiyeti: İP önünde Yeniçağ'ı yakıp zilleti protesto ettiler

Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta ve beraberindeki ülkü ocakları mensupları önce Konya İyi Parti İl binası önünde Yeniçağ Gazetesi yazarı Selcan Taşçı Hamşioğlu’nun yazısı sebebiyle Yeniçağ Gazetesi yakarak protesto ettiler.


Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta ve beraberindeki ülkü ocakları mensupları daha sonra Mevlana Türbesi önünde bir basın açıklaması yaptılar. 
Ülkü Ocakları Mensupları Mevlana türbesi önünde de Yeniçağ Gazetesi Yazarı Selcan Taşçı’yı, CHP ve İP başta olmak üzere tüm zillet ittifakını, yandaşı gazetelerini, yazarlarını ve Mevlana’ya hakaret edilmesine sessiz kalan memleketi Konya olan Ahmet Davutoğlu’nu da protesto, ederek kınadılar.
Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta yaptığı konuşmada Selcan Taşçı'nın Mevlana hakkında yazdıklarının kabul edilemez ve son derece saygısız ifadelerle dolu olduğunu vurgulayarak tepkisini dile getirdi.

 

Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Yusuf Kasım Akta'nın basın açıklaması şu şekilde;

"Kıymetli vatandaşlarımız değerli basın mensupları ülkemiz genelinde Hz. Mevlana’nın aleyhinde yapılan bazı hareketleri utançla izlemekteyiz. Özellikle bugün Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Selcan Taşçı hanımefendinin yazmış olduğu yazıda mesnetsizce ahlaksızca ithamda bulunarak şehrimize ülkemize hatta tüm dünyaya mal olmuş bir tasavvufa yani Hz. Mevlana’ya talihsizce ve kuduzca saldırmıştır. Bu saldırı sadece tarihsel bir saldırı değil kokmuş nifak tohumlarının yazıya saçılmış halidir CHP belediyelerinin semazenleri soktuğu utanç verici durumun ardından böyle bir açıklamaya yüce Türk milleti şaşırmamıştır. Zillet ortaklarının aynı sofradan yediği kin nefret fitne ağaçları kokusunu salmaya başlamıştır bütün yayın organlarını Türk milletinin arasına nifak tohumu sokma niyetiyle kullanan bu zihniyetin karşısındaki en büyük ses aziz Türk milletinin feraseti olacaktır kıymetli basın mensupları işte bu zihniyetin zehirlenmiş ruh köküne Hoşgörü Şehri Konya’dan Ne olursanız olun siz bile gelin çağrısı ile aziz Türk Milletinin hali cenaplığını hatırlatmak isterim.

Konya’nın ekmeğini yemiş Konya’da yetişmiş Gelecek partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Hz. Mevlana’ya yapılan bu hakaretleri ses çıkarmamış ve Konyalı hemşerilerinin yüzüne nasıl bakacağını hiçbir beyanatta bulunmamıştır Hz. Mevlâna Sadece bizim şehrimize değil tüm dünyaya mâl olmuş bir hoşgörü deryasıdır. Bu zihniyet bu hoşgörü deryasının içine yapmış olduğu bu tükürükle o deryayı kirletemez derya onların pisliklerini temizler. Hz. Mevlâna CHP’li belediyeleri İyi partili yayın organlarını Yeniçağ gazetesini ve diğer bu zihniyetteki tüm herkesin yapmış olduğu bu saldırıların karşısında aziz Türk milletinin Milli ve manevi feraseti duracaktır. Bunlar ve bu zihniyet halkın arasında gezerken millete milletin manevi değerlerine ne kadar sahip çıktıklarını anlatırken maskelerini takmakta ve boşluğa düştüklerinde ise içlerindeki bu nefreti içlerindeki bu nefreti bu saldırganlığı bu ayrıştırcılığı ise tüm kalpleri ile zikretmektedirler. İşte bunlara Konya'nın merkezinden Mevlâna Türbesinden sunu söylemek isterim, halkın önünde iki yüzlülüğünüzle milletin manevi değerlerine saldırırken hiç utanmadınız mi? O semazenleri çıplak vaziyette milletin önüne sokarken hiç ar etmediniz mi? Yeniçağ gazetesi yazarı hanımefendi, hanımefendi demeye bile dilim varmıyor. Hz. Mevlâna’ya itham etmiş olduğun bu sözlerin arkasından yüzünüz hiç kızarmadı mı? Ama toplumun önüne çıktığınız zaman insanlara maneviyat dersi vermekte üzerinize hiçbir güç yokmuş gibi davranıyorsunuz. İste bu münasebetle Hz. Mevlâna’nın bir sözüyle sizleri uyarmak isterim. Ya bu mesnetsizliklerinize bir son verin ya olduğunuz gibi görünün ya göründüğünüz gibi olun diyeceğim ama siyasette dürüstlük ilkesi size çok uzak olduğu için bu sözümü geri alıyorum. Bu münasebetle Hz. Mevlâna Konya'nın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünyanın bir kıymetidir, değeridir. Bu milletin manevi değerlerine saldırmayı bırakın. Bu milletin manevi değerlerinden ellerinizi çekiniz. Bu sebeple yapmış olduğunuz kirli siyasette insanlar doğru yüzünüzü görsün. Zillet ittifakının Hz. Mevlâna’ya olan saldırısını Konya Ülkü Ocakları olarak kınıyor ve bunları bu mesnetsizliklerinden bir an önce dönmeye davet ediyoruz. Kahr olsun şer odakları var olsun Ülkü Ocakları."