SİYASET
Giriş Tarihi : 23-10-2021 16:22   Güncelleme : 23-10-2021 16:46

Mansur Yavaş'ın korumalarından gazeteciye dayak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Belediyesi’nin internette 150 liradan satılan kitre bebeklerden her birine, 11.500 liraya varan paralar ödediği tespit edildi. Konu ile ilgili Mansur Yavaş'a soru yöneltmek isteyen Beyaz TV muhabiri Yavaş'ın korumaları tarafından darp edildi.

Mansur Yavaş'ın korumalarından gazeteciye dayak

ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜLER PES DEDİRTTİ 

YAVAŞ'IN ADAMLARI TARAFINDAN DEFALARCA YUMRUKLANDI 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, kitre bebek vurgununa ilişkin soru sormak isteyen gazeteciler tartaklanmıştı. Beyaz TV muhabiri İsmail Çanak ve kameraman. Tansel Yılmaz Yavaş'ın korumaları tarafından darp edildi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün. Beypazarı Kent Tarihi Müzesi'nin açılışına katılmıştı. Beyaz TV muhabiri İsmail Çanak; Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 150 liradan satılan kitre bebeklerin 11.500 liraya satın alınmasını Mansur Yavaş'a sormak istedi.. Mansur Yavaş'ın korumaları, İsmail Çanak ve kameraman Tansel Yılmaz'ın görüntü almasını engellemek amacıyla geniş güvenlik önlemi aldı.

Muhabir İsmail Çanak, kitre bebek vurgunu ile ilgili soruyu sormaya hazırlanırken kalabalık ekip kameraman Tansel Yılmaz'ı darp ederek alandan uzaklaştırdı ve görüntü almasını engelledi.. 

ÇANAK 60 KİŞİ TARAFINDAN YUMRUKLANDI 

Yavaş'ın adamları tarafından engellenen gazeteci Çanak 60 kişi tarafından yumruklanırken Beypazarı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

-Yavaş'ın 150 liralık bebeği 11.500 liraya sattığı kitre bebek vurgununa ait bir görsel

SORU SORMA HAKKIMIZ MAGANDALIKLA ENGELLENDİ 

Muhabir İsmail Çanak: "Sabah Gazetesi'nde yayımlanan kitre bebek vurgunu konulu haberi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a sormak için Ankara Beypazarı'nda bulunan kent tarihi müzesi açılışına gittik. Beyaz TV ekibi olduğumuzun anlaşılması üzerine kalabalık bir ekip tarafından abluka altına alındık. Çekimler süresince 'Burada çekim yapmayın, sonunuz olur, Mansur Yavaş rahat bırakın' şeklinde sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldık. Ancak haberimizi tamamlamak için Mansur Yavaş'ın müzeye girişini bekledik. Bu sırada kalabalık bir ekip kameraman Tansel Yılmaz'ı darp ederek müze dışına attı. Ben ise elimde Beyaz TV mikrofonuyla içerde kaldım. Beni abluka altında tutan ekibe Mansur Yavaş'a kısa bir sorum olduğunu ve Bu soruyu sormak için müsaade etmelerini istedim. Sıkıştırıldım, fiziki müdahaleye maruz kalınca kalabalığı itekleyip olay yerinden çıkmak istedim. Bu sırada 60 kişilik ekip organize olarak bir anda beni darp etmeye başladı. Yaşadığım şokla kendimi korumaya çalışırken emniyet mensubu arkadaşlar gelerek bizi hızlı bir şekilde bölgeden tahliye etmeye çalıştı, ancak kalabalık ekip o kadar büyüktü ki onları da bizden sanım Emniyet mensuplarına saldırmaya çalıştılar.".

KİTRE VURGUNU ORTAYA ÇIKAN YAVAŞ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI 

Kitre bebek vurgunu skandalında, Mansur Yavaş'ın talimatıyla Beypazarı Kent Müzesi'ne alınan 44 Kitre bebeği için 366 bin lira ödendi. Büyükşehir'in tanesine 11.500 lira ödediği bebekler, internette 150 liradan satılıyor..