GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 13:26   Güncelleme : 01-07-2021 13:31

"Merdan Yanardağ Ülkücülere atarlanmayacaksın

Tele1 televizyonunun genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ’ın mesnetsiz haberlerinin son zamanlarda artmasının ardından, Türkgün Gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek bugünkü yazısında “TELE-1 ahlaksızlığı, Sol'un yüzsüzlüğü devam ediyor” başlığıyla yer verdi.

Son günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket üzerine yalan algı ve nefret içerikli haberler paylaşan terör örgütü reklamcısı Tele-1 kanalı geçtiğimiz günlerde sosyal medya mecrasındada bu eylemi devam ettirmişti. Yaşananlar üzerine ince bir yazı kaleme alan Türkgün Gazatesi köşe yazarı Yıldıray Çiçek Tele-1'in eylemerinin altında yatanlar değindi.

Tele1 televizyonuna ait sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik çirkin ifadelerin kullanıldığı videonun gelen tepkiler üzerine silinmesinin ardından tartışmalar sürmeye devam ediyor.

 

TÜRKGÜN GAZATESİ YAZARI YILDIRAY ÇİÇEK BUGÜNKÜ YAZISINDA 

 “Geçtiğimiz günlerde bu tür Sol’un mensubu TELE-1 isimli televizyon kanalı MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik bir ahlaksızlık örneği gösterdi. Yoldan geçen bir kahpenin siyasi yorumundan ziyade, onun kendi kahpeliğini yansıttığı kesit cümleleri alıp sosyal medya sayfalarına ve internet sitelerine koydular. Ülkücülerden ve ahlak sahibi insanlardan gelen yoğun tepkilerden sonra silmek zorunda kaldılar ama hala özür dilemediler… Özür dilemedikleri gibi bir de gelen tepkilere atarlanıyorlar.

 

Üzüm üzüme baka baka kararır derler ya, bunlar da aynı Halk TV’deki ahlaksızlıklara baka baka aynı yoldan gidiyorlar. Onlar da ekranlarında aynı kahpeliği yapmıştı. Kahpeliğin erkeği, kadını olmuyor. Kahpelik ve kalleşlik, içine FETÖ kaçmış Sol’un en kabiliyetli sanatıdır.

 

Bizler TELE-1’in ortaya koyduğu ahlaksızlığa tepki gösteriyoruz. Kendi gibi olan Sol medya sırtlan gibi TELE-1’in etrafında birleşip savunma yapıyor. İçlerinde bir tane ahlaktan, namustan, haysiyetten anlayan medya organı olmadığı için TELE-1’nin alçaklığını kınama yerine olaya tepki gösteren bizlere çemkiriyorlar.

 

Tepki yazımız karşısında Evrensel gazetesi “Bahçeli’nin Basın Danışmanı Çiçek, cinsiyetçi ifadeler kullandı, TELE 1’i hedef aldı” başlığını, Cumhuriyet gazetesi “MHP’nin yeni hedefi TELE 1: Demedi demesinler”, Birgün gazetesi de “MHP bu kez de TELE1’i hedef aldı: ‘Demedi demesinler!” başlıklarını kullandılar. Bu üç medya organı Sol’un en radikal gazeteleridir…

 

Bunlarda TELE-1’nin ahlaksızlığına ve alçaklığına zerre kınama yok… Çünkü bunların böyle bir ahlak anlayışları yok ki kınamaları olsun…” ifadelerini kullandı.

 

Tele1’in ardından, Cumhuriyet Gazetesi de Türkgün Gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek’i de hedef alarak, “MHP’nin yeni hedefi TELE 1: Demedi demesinler” başlıklı haber yayınlamıştı.