SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2021 21:18   Güncelleme : 07-03-2021 21:34

MHP Lideri Bahçeli: Kadın cinayetlerine ve şiddete tahammülümüz yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli son zamanlarda artan ve canice sonuçlara yer açan kadına şiddetle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Bahçeli: Kadın cinayetlerine ve şiddete tahammülümüz yoktur

MHP Lideri Bahçeli sosyal.medya hesabından paylaşımda bulunarak, Kadın cinayetlerini ve kadına şiddeti bütün kalbimle lanetliyorum açıklamasını yaptı. 

İşte Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başlıkları,

ŞUÇSUZ VE MASUM KADINLARA YÖNELİK SALDIRILAR TOPLUMSA DEĞERLERİ HEDEF ALMIŞTIR

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet vakaları insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur. Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır. Samsun’un Canik ilçesinde, yanında küçücük kızı olmasına rağmen boşandığı eski eşi tarafından sokak ortasında hiç acımadan, hiç gözünün yaşına bakılmadan alçakça dövülen hanım kardeşimiz bizleri derinden yaralamıştır. Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır. 

EN AĞIR CEZA İNSANLİK ONURUNUN GEREĞİDİR

Bir diğer sarsıcı olay ise Aydın’da görülmüştür. 92 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan hemen sonra boğarak öldüren bir katil Nazilli’de bir otel odasında yakalanmıştır. Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması insanlık onurunun bir gereğidir. 92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur. Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur. 

PROVOKATÖRLER DEŞİFRE EDİLMELİDİR 

Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir. Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti bütün kalbimle ve hissiyatımla lanetliyorum. Aydın’da katledilen merhumeye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Samsun’da menfur saldırıya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. ifadelerinde bulundu.