SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2021 12:57   Güncelleme : 30-03-2021 12:57

MHP Lideri Bahçeli: Kılıçdaroğlu diyor ki, HDP’ye dokundurmam.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısından önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bahçeli'nin gündem konularından biri kapanması için Anayasa Mahkemesi'nden dava açılan HDP ile bu süreçte HDP'nin kapatılmaması için beyanlarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi oldu.

MHP Lideri Bahçeli: Kılıçdaroğlu diyor ki, HDP’ye dokundurmam.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli CHP ve HDP ittifakına göndermede bulunarak , Ne gariptir ki, milli ve manevi her meselede muhalif tavrını gösteren CHP; konu HDP oldu mu, sıra egemenlik haklarımıza ve terörle mücadeleye geldi mi kahredici bir üslup takınmaktadır. ifadelerinde bulundu.

 

YENİ İSİM OLARAK 'CUHURİYET HALK PARTİSİ VE HALKIN İSMİ PARTİSİNİ SEÇMESİ KİMSEYİ ŞAŞIRTMAZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli son günlerde CHP kanadı ve HDP nin söylemlerine göndermede bulunarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP/HDP arasındaki ilişki hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bahçeli: Kılıçdaroğlu diyor ki, HDP’ye dokundurmam. Kılıçdaroğlu diyor ki, HDP’nin yanlışı olursa söyleriz. 

Bu durumda akla gelen ilk ihtimal, HDP’nin CHP’ye iltihak hazırlığı içinde olması, sonuçta PKK’nın siyasi ayağının CHP’de tecellisidir. Kılıçdaroğlu, anlaşılan HDP’yle süren yasak ve kanun dışı ilişkiyi resmileştirme arzusundadır.Yeni isim olarak da “Cumhuriyet Halk ve Halkın Partisi”ni tercih etmesi hiç kimseyi şaşırtmamalıdır. Kılıçdaroğlu’nun kollarını açarak HDP’nin önünde zırh olması hiçbir gerçeği değiştirmeyecek, işleyen hukuki süreci durdurmaya kafi gelmeyecektir.  dedi.

BİZ PKK EŞİTTİR HDP DİYORDUK MEĞER KANLI EYLEME CHP BODOSLAMA GİRMİŞTİR.

MHP Lideri Bhaçeli: Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin yanlışı olursa söyleriz ifadesi tam bir hezeyan, tam bir aymazlık, tam bir sefillik örneğidir .Sayın Kılıçdaroğlu, HDP’nin ihanet ve yanlışlarını herkes gördü de bir tek sen mi görmedin? Yazık sana, yuh olsun senin zihniyetine. Dokundurmam dediğin HDP, kuklası olduğu PKK’yla vatanımıza dokundu, evlatlarımıza dokundu, huzurumuza dokundu, milli birlik ve beraberliğimize dokundu. Haberin oldu mu? Bundan dolayı vicdanın sızladı mı?

Dokundurmam diyorsan, ihanete ortaksın demektir. Dökülen kanlarda, alınan canlarda payın var demektir. Ve sorulacak hesap da Allah şahittir, namusumuza emanettir.   Sonbaharda seçim olur diyenler, rüyalarında darı ambarı dişliyorlar. Kılıçdaroğlu ve İP’e dolanmış yoldaşları, boşuna heveslenmesin, boş yere umutlanmasın, seçim zamanında yapılacak, bu millet ufkunu karartan zilleti önüne kattığı gibi kaçtığı yere kadar kovalayacaktır.

Süveyş Kanalı’nda bir tanker nasıl karaya oturmuşsa, zillet ittifakı da öyle sandığa çöküp kalacak, Allah’ın inayetiyle, milletimizin emsalsiz iradesiyle boyunun ölçüsünü alacaktır. Bu çıkar ittifakı dünyanın kaç bucak olduğunu 2023 Haziranı’nda inşallah görecektir. Zafer Cumhur İttifakı’nın olacak, Cumhuriyet’in yüzüncü yıldönümünde yeni bir tarih yazılacaktır. ifadelerinde bulundu.