SİYASET
Giriş Tarihi : 30-07-2021 09:46   Güncelleme : 30-07-2021 10:08

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Benim tatilim milletimizin refahıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli Türkgün Gazetesi'nden Kadir Yıldırım'a röportaj verdi. Bahçeli röportajında Türkiye siyaseti ve gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Benim tatilim milletimizin refahıdır

İŞTE MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI 

ÇALIŞARAK DİNLENMEK MÜMKÜN 

MHP Lideri Devlet Bahçeli siyasetine ara vermiyor, çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Tatil yapmak için vakit kalmadığını söyleyen Bahçeli, “Çalışırken dinlenmek de mümkün. En azından benim düşüncem bu. Yaptığım da bu. Ama her insanımızın imkânları nispetinde tatil yapmasında fayda var. Verimli ve sürdürülebilir bir çalışma hayatı için tatili önemli görüyorum. İnsanımız her şeyin en güzeline layık. Gitsinler, gezsinler, dinlensinler”  dedi. 

BİLİM KURULUNA DİKKAT VERİN BU SALGINI HEP BERABER YENECEĞİZ 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Bunun yanında ve mutlaka Sağlık Bakanlığı’mızın ve Bilim Kurulu’muzun hassasiyet ve isabetle tespit ve tavsiye ettiği kurallara aynısıyla riayet etmektir. Maske takmak, sosyal mesafeye ve temizliğe azami özen göstermek hepimizin ana ve asıl görevi olmalıdır. Toplumsal alanda tedbirsizlikten ve dikkatsizlikten kaynaklanan ihmaller ölümcül vakalara davetiye çıkarabilecektir. Hiçbir insanımızın hayatı riske atılmamalıdır. ifadelerinde bulundu. 

TBMM 1 Ekim’e kadar yasama faaliyetlerine ara verdi. Geride kalan yasama yılı size göre nasıl geçti?

27’inci dönem 4’üncü yasama yılı partimiz ve Cumhur İttifakı adına son derece aktif, etkin, dinamik ve dolu dolu geçti. Üstlendiğimiz millet vekâletinin gereği titizlikle yapıldı. Parti grubu olarak Genel Kurul ve Komisyon çalışmalarında üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirdik. Milletvekillerimiz sabır ve sağduyu içinde yasama çalışmalarına katıldılar. Sabahlara kadar süren yorucu oturumlarda hiçbir arkadaşım görevden kaçmadı. Çok önemli alanlarda milletimizin talep ve ihtiyaçları çerçevesinde kanuni düzenlemeler yapıldı. Cumhur İttifakı olarak milletimizin hak ve çıkarları özenle korundu, yasal düzenlemelerle güvenceye kavuşturuldu.

Bu da ayrıca takdir edilecek bir durumdur. İnsanlık çok tehlikeli bir musibetin tahribatı ve tasallutu altında. Yeni tip Koronavirüs salgını hayatın akışkanlığını bozmanın yanı sıra, siyasetten ekonomiye, ticaretten sosyal ilişkilere, sanattan spora, kısacası pek çok alanda olumsuz tesirlerini gösteriyor.

Artık insanoğlu farklı bir dünya tablosuyla karşı karşıya. Klişe sözler, şablon ifadeler, bildik ezberler bu yeni tabloyu açıklamakta şimdilik aciz kalıyor. Bugüne kadar hiç tecrübe edilmeyen, malum ve mahut hiçbir düşünce ve fikri müktesebatla izah edilemeyen ağır bir yük insanlığın omuzlarına binmiş durumda.

Yeni normal döneme geçer geçmez vaka sayıları düşmüştü, biraz da rehavet hâkim olmuştu, ne yazık ki şimdi vaka ve vefat sayıları tekrar artma eğiliminde.

Bu defa da Delta varyantından bahsediliyor. Benim çağrım şudur: Aşı olmayanlar mutlaka aşı olmalıdır. İnsan ve toplum sağlığı bakımından aşı yaptırmak mecburiyettir. Aşıyı geciktirmenin sağlık, sosyal ve toplumsal maliyeti çok yüksektir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Çocuklarımızın tekrar yüz yüze eğitimine tedbirsizlik ve dikkatsizliklerle mani olmayalım.

Efendim salgın yeni bir dünya düzenin mi habercisi?

Bildiklerimizin dışında bir dünya tablosuyla karşı karşıyız. Böylesi bir dönemi daha önce hiç yaşamadık.

Tarihin farklı dönemlerinde meydana gelen büyük salgınları müteakiben siyasal, ekonomik ve sosyal değişimler yaşanmıştır. Salgınla beraber hayatın hızı yavaşlamıştır. Sonuç itibariyle siyasal ve ekonomik sistemler de derecesi ne olur bilemem, fakat bundan etkilenecektir. Bizim için önemli olan milli birlik ve beraberlik ruhunu demokratik ilkeler çerçevesinde muhafaza etmektir.

Sizce salgın iyi yönetiliyor mu?

Türkiye diğer pek çok ülkeden sağlık yönetimi alanında pozitif ayrışmıştır. Güçlü bir alt yapımız vardır. Şehir hastanelerine itiraz edenler bile artık sessizliğe gömülmüştür. Kaldı ki başka seçenekleri de yoktur.

Çünkü eleştirseler milletin hışmından kurtulamayacaklarını görmüşlerdir.

Hükümet salgın dönemini çok iyi yönetmiştir. Kuldan utanması kalmayanlar, Allah’tan korkusu olmayanlar tersini söyleyebilir, ama boşuna. Gerçekleri örtbas etmek mümkün değil.

Devletin bütün imkânları seferber edilmiştir. Zillet ittifakı tersini söylüyor. Türk Tabipleri Birliği korku yayıyor, fitneye kol kanat geriyor. Fakat bu çırpınışlar sonuçsuz kalmaya mahkum.

'Cumhur İttifakı, Türk milletinin ittifakıdır.'

Gayret bizden tevfik Allah’tan

Cumhur İttifakıyla alakalı muhalif medyada çıkan “Çatladı, çatlıyor” türü haberlerin hiçbir ciddiyeti olmadığının altını çizen MHP Lideri Devlet Bahçeli, “İttifak, camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun” dedi. Bahçeli, ittifakın ne kadar süreceği ile ilgili soruya ise, “Millet nereye ve ne zamana kadar devam etmesini istiyorsa o zamana kadar” sözleriyle yanıt verdi.

Cumhur İttifakı üzerine gölge düşürmek isteyenler çok fazla. Çatladı, çatlıyor derken pek çok iddia gündeme geliyor. Siz ne diyorsunuz bunlara?

Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun.

Cumhur İttifakı tarihin, kültürün, medeniyet tasavvurunun geçmişten geleceğe buluşması, kucaklaşması, siyasi bir kararla taçlanmasıdır. Türkiye’nin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı vardır. Bu gerçeği tartışmaya açmak bile abestir.

Bizim ittifakımızda şahsi çıkarlar değil milletin çıkarları esastır, ana eksendir. İkbal hesapları değil istikbal hedefimiz, istiklal haysiyetimiz ittifak irademizde belirleyicidir. Şunu bilhassa ifade etmeye mecburum ki, Cumhur İttifakı 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, ülkemizin maruz kaldığı çok çetin, çok cepheli saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal sonucudur. Cumhur İttifakı’nda çatlak, kırık, sökük, defo arayanlar; 15 Temmuz’a tiyatro, kontrollü darbe diyen işbirlikçilerdir.

Biz sadece bir seçim ittifakı kurmadık. İttifakımız Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İ’la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, Türk-İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türk milletini küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım kuracaktır.

Böylesi bir vizyonun tarafları günlük siyasi çekişmelerle yüksek hedeflerini heba etmez, etmemelidir. Yola çıkarken ne dedik, “gayret bizden, tevfik Allah’tandır.” Aynı düşünce ve kararlılıktayız.

2023’TE CUMHURUN ZAFERİNİ YAŞAYACAĞIZ

Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümüne büyük bir hazırlık içinde girdiklerini ifade eden MHP Lideri Bahçeli, “Cumhur, Cumhuriyet’in payidarlığını sağlayacaktır. Cumhur, Cumhuriyetle iç içe geçecek, yekvücut olacak, yıkım siyasetinin faillerini boşa düşürecektir” dedi.

Güçlü bir siyaset istediklerinin altını çizen Bahçeli, “Lider Ülke Türkiye’nin amacındayız. Hedefimiz de 2023’te yeni bir Türk mucizesine imza atmaktır. Çılgın Türkler seferdedir, güvenilir bir pusula olmadan yönlerini bulmaya çalışan çıldırmışlar ise tedirgindir” diye konuştu.

BİZ MİLLET NE DİYOR ONA BAKARIZ!

TÜRKGÜN Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız’ın “Cumhur ittifakı ne zaman kadar devam edecek? Sorusunu yanıtlayan Bahçeli, “Millet nereye ve ne zamana kadar devam etmesini istiyorsa o zamana kadar. Bir vade biçmek doğru değil” şeklinde cevap verdi.

“Biz millet ne diyor ona bakarız” diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: Türkiye’nin şartları, milli güvenliği, milli bekası, istikrarı ve demokratik normalleşmesi neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Cumhur İttifakı tarihin doğru yerinde, doğru şekilde, doğru zamanlamayla durmaktır. Bu duruş geleceği imar ve ihya edecektir. Bundan en küçük şüphem yoktur.

 

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: Ortak akılla, ortak iradeyle hareket edip, 2023’te ekolojik açıdan güvenli, toplumsal bakımdan huzurlu, milli birliğini pekiştirmiş, ekonomik ve siyasi dengesini kurmuş; adil, adaletli, eşitlik ilkelerini ihata eden; aynı şekilde temel ve kronik sorunlarını çözmüş bir Türkiye’ye ulaşma azmimiz günbegün kuvvetlenmektedir.

Bunu başaracağız. 2023’te cumhurun zaferini yaşayacağız. Cumhuriyet’in önünü aydınlatacağız. Bunları yapabilecek inancımız, itibarımız, irfanımız, imanımız, irademiz, bunlarla mündemiç ittifakımız vardır.

TÜRKGÜN’ün, Türk medyasının öne çıkan, dikkat çeken, sorumlu ve milli yayıncılık ilkeleriyle göz dolduran bir gazete olduğunu ifade eden Bahçeli, “Gündemin arkasında sürüklenen değil, gündem belirleyen bir özelliğiniz var. Bunu da dikkatle takip ediyorum. Bu vesileyle TÜRKGÜN Gazetesi’nin tüm yönetici, yazar ve çalışanlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.