SİYASET
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:11   Güncelleme : 21-06-2022 12:11

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Çıkarsınlar adayı, görsünler Hanya'yı Konya'yı

TBMM Grup Toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakının sandıkta başarıyı elde edeceğini vurgulayarak, zillet ittifakının adayının belli olmamasına ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Çıkarsınlar adayı, görsünler Hanya'yı Konya'yı

"Gittiğimiz her yerde gördüğümüz açık gerçek şudur: 2023'te Cumhur İttifakı açık ara farkla sandıktan başarıyla çıkacaktır. Zillet ittifakının şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüzde 50'yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir. Zillet ittifakının nasıl bir adayı vardır ki yıpranmasın diye açıklamaktan imtina ediliyor? Bu korkakça yaklaşımın ardında acaba bilinçli ve taktik bir geciktirme mi söz konusudur yoksa 6+1 masaya hakim olduğu anlaşılan demir bir çatlak mı etkilidir? Çıkarsınlar adayı, görsünler Hanya'yı Konya'yı.
Kasımda seçim olabilir diyen Kılıçdaroğlu ya kendini kandırıyor ya da hayal aleminde paraşütsüz uçuş dersi alıyor. Bizim tavsiyemiz en yakın kliniğe müracaat etmesi ve tedavi altına alınmasıdır. Yüksek beklentilerinin gerçekleşmemesi durumunda yaşanacak ileri düzeyde hayal kırıklıkları Kılıçdaroğlu'nu elinden oyuncağı alınmış çocuğa dönüştürecek, mız mızlanması da hiçbir işe yaramayacaktır.
Çağrımız Türk tarihinin çağrısıdır, kutlu ceddimizin çağrısıdır, cumhurun çağrısıdır, çiftçimizin, emeklimizin, esnafımızın, memurumuzun, işçimizin, yetimlerimizin, şehit analarımızın, şehit yavrularımızın, tüm mazlumların çağrısıdır. Çağrımız al bayrak altında toplanıp istikbale el ele yürüyüş çağrısıdır."