SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:51   Güncelleme : 14-06-2022 13:51

Mhp Lideri Devlet Bahçeli: "Hdp Kapatılmalıdır. Terör uzantılarına, Türk Milleti daha fazla sabır ve tahammül gösteremez"

Mhp Lideri Devlet Bahçeli:

Mhp lideri Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında, İstanbul Kadıköy’deki Pkk sempatizanlarının katılımıyla gerçekleşen göaterilerde  Türk polisine yumruk atan ve  15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde izinsiz şekilde pankart asmaya teşebbüs ederken polislerimize saldıran HDPKK milletvekili müsveddeleriyle ilgili çok sert uyarılarda bulundu ve bunlarla ilgili hükümetin alacağı kararların her  adımında da destek olacaklarını vurguladı.

Chp Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun  bu konuda anlaşılamayacak şekilde  sessiz kaldığına dikkat çeken Mhp Lideri Bahçeli, 
Teröristlerin namlusundan çıkan kurşun neyse, sözde milletvekillerinin saldırganlığı ve attıkları yumrukların da aynısı olduğunu belirterek "HDP’nin kapatılması Anayasa Mahkemesi’nin adalete, tarihe, millete, şehitlere ihmali mümkün olmayan bir görevidir.

Türk milleti bu kenelere, bu terörist uzantılarına daha fazla sabır ve tahammül gösteremez" dedi.

Mhp lideri Devlet Bahçeli konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Sözde Kürdistan çığlığı atan namertlere, vahşetin elebaşlarına itiraz edecek misin? Bunu ne zaman yapacaksın? Yoksa sükût ikrardan gelir diyerek zımnen onay mı vereceksin? Haydi konuş da bilelim.

Şımarttığın, masa altına saklayıp pışpışladığın bölücüler Türkiye’ye ve Türk milletine zalimlerin tazyik ve telkiniyle kafa tutuyor, susmaya, sinmeye, silik bir gölge gibi hadiseleri izlemeye devam mı edeceksin?

Kadıköy’de polise yumruk atan çürümüşün arkasında duran, arkasından gelen bellidir ve bugünkü CHP yönetimidir.

Kılıçdaroğlu’nun, “CHP eski CHP değildir”, açıklaması boş yere söylenmemiştir.

Eski CHP, yerini yenisine değil, Kandil’in ve zalimlerin kontrolüne resmen girmiş, iradesi zincire vurulmuş CHP yönetimine zoraki şekilde devretmiştir.

Nitekim CHP işgal ve iğfal edilmiştir.

CHP yönetimi ele geçirilmiş, kaynağından bütünüyle uzaklaşmıştır.

Kılıçdaroğlu 12 Haziran’da şehitlerimizle ilgili taziye mesajı yayımlamış.

Bu mesajda terör örgütüne tek bir atıf yok, tek bir kınama ibaresi yok, katil kim, şehitlerimize saldıranlar kimler hiç belli değil.

Sayın Kılıçdaroğlu, PKK’yı terör örgütü olarak görüyor musun? Görmüyor musun? Terörle mücadelenin safında mısın? Değil misin? Bu soruları açıklığa kavuşturman, eğmeden, bükmeden, kaçak güreşmeden cevap vermen milletimizin en doğal ve haklı beklentisidir.

Bilmelisin ki, ihanete tavır alamayan, ihanetin tarafındadır.

Cinayete tepki koyamayan, canilerin koynundadır.

CHP yönetimi tarihi bir imtihanın ortasındadır.

Deyim yerindeyse Sırat Köprüsü’ndedir.

Durduğu yeri göstermek, kimin safında yer aldığını berraklaştırmak zorundadır.

Kılıçdaroğlu ve zillet partileri masa altlarının izbeliklerinde kaybettikleri itibar ve saygınlıklarını, aydınlık diye sokak lambalarının önünde arayacak kadar şaşkın ve şuursuzdur.

Zillet ittifakı rotasızdır, ruhunu ve siyasi onurunu kiraya vermiştir.

Zillet ittifakının ıslah olmaz üyesi Serok Ahmet’in, Diyarbakır’da düzenlenen “Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi” çalıştayında yaptığı konuşma, bu çalıştaya PKK’lıların ve FETÖ’cülerin aleni katılımı bölücü bir provokasyondur.

Serok artık kartını açık oynamaktadır.

Ve PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır.

Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır, kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceğiyle siyasi kundakçıdır."