SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2022 11:47   Güncelleme : 22-02-2022 11:54

MHP Lideri Devlet Bahçeli: “MHP Olarak Rusya-Ukrayna Arasında Muhtemel Bir Savaşı Doğru Bulmuyoruz”

MHP Lideri  Devlet Bahçeli: “MHP Olarak Rusya-Ukrayna Arasında Muhtemel Bir Savaşı Doğru Bulmuyoruz”

TBMM Grup Toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli: MHP olarak Rusya-Ukrayna arasında muhtemel bir savaşı doğru bulmuyor, bu cinayet teşebbüsüne hiç kimsenin ortak olmamasını temenni ediyoruz.. "dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli bugünkü grup toplantısında , ortadogu'dan sonra kafkasya'da yaşanan gerilimden bahsetti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, konuya ilişkin değerlendirmelerinde 
 Rusya ile Ukrayna arasında süregelen yüksek gerilim boyut değiştiğinde bahsetmiş, Ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk'ın tanınmasının yangına körükle gitmekten başka anlam taşımadığını da değinerek konuyla ilgili konuşmasını şu sözlerle devam etmiştir:
Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Kiev’in kuşatılarak bir işgale hazırlık yapıldığını iddia etmiştir. Buna rağmen tehlikeli iddialara Rusya tarafından yalanlanmıştır, aynı Rusya balistik ve seyir füzeleriyle bir tatbikat yapmıştır. Bu tatbikatı Putin anbean takip etmiştir. Rusya-Ukrayna sınırında OHAL ilanlarının yapıldığı, sivillerin tahliye edildiği anlaşılmaktadır. Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma’da ayrılıkçı bölgelerin tanınması ve Putin’in buna resmen olur vermesi yangına körükle gitmekten başka bir anlam taşımamaktadır."