SİYASET
Giriş Tarihi : 06-07-2021 22:30   Güncelleme : 06-07-2021 22:30

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Halk TV açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli Halk TV'de Zülfü Livaneli'nin merhum Bülent Ecevit hakkında yapmış olduğu mesnetsiz ve yersiz açıklamalara cevap verdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Halk TV açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarına yönelik MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter aracılığıyla Halk TV’ye yanıt gönderdi.

İŞTE MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI 

Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3,5 yılı bulan 57’inci Cumhuriyet Hükümetinde birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum. Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır. Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum....Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum.