SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2022 16:46   Güncelleme : 22-02-2022 16:53

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İBB Başkanı Ekrem’e, "Münih Güvenlik Konferansı' nda Ne Geziyorsun?

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ'den İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU'na, "Münih Güvenlik Konferansı' nda ne geziyorsun? Ne arıyorsun Konferans koridorlarında? Neyin lobi çalışmasını yapıyorsun? JURNALCİ, KÖKSÜZ, KİMLİKSİZ, REZİL..

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İBB Başkanı Ekrem’e,

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ, bugünkü TBMM Grup Toplantısında, Türkiye'yi temsilen Milli Savunma Başkanımız Hulusi AKAR' ın katıldığı Münih Güvenlik  Konferansına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU'nun da katılmasının hangi görev? , hangi sıfat? , hangi sorumlulukla? olduğunu  sorularına Münih'teki  Konferans koridorlarında ne aradın? Neyin lobi çalışmasını yaptın? 


Belediyenin işleri bitti de sırayı Münih Güvenlik Konferansı mı kaldı? 


Şayet bizim bilmediğimiz, sır gibi mahfuz tuttuğu bir görevi varsa söylesin de öğrenelim. diye devam etti. 

Üstüne vazife olmayan konularda görüş bildirmeye meraklı bu belediye başkanı olan  İmmoğlu'nun Rusya-Ukrayna arasındaki barışçıl diyalog için hazır olduklarını açıklamasına da değinen MHP Lideri Devlet BAHÇELİ, konuyla ilgili, konuşmasına şöyle devam etti:

"İmamoğlu, diğer yandan açık açık Türk demokrasisinin yetersizliğinden bahsetmiş.

İstanbul’un demokrasiye aç olduğunu, Türkiye’de demokrasinin sakatlandığını, ama ölmediğini, kurumların yıprandığını, Avrupa değerlerine ve demokratik normlara özlemin arttığını ifade etmiş.

İstanbul Belediye Başkanı, hiç utanmadan, hiç sıkılmadan, hiçbir yüz kızarıklığı emaresi göstermeden Türkiye’yi kötülemiş ve kötü göstermiştir.

Bu jurnalciliktir, köksüzlüktür, kimliksizliktir, skandal bir rezalettir.

Türk milletinin oyuyla seçilen bir belediye başkanının yabancı ülkelerde milletin irade, tercih ve takdirinden şikâyet etmesi kararmış ve fosilleşmiş zihniyetini ele vermiştir.

Üstelik Türk ve Türkiye düşmanlığı aleni olan, PKK ve HDP sevdasını her fırsatta dile getiren devşirilmiş sözde siyasetçi Cem Özdemir isimli şarlatanla fotoğraf çektirip kucaklaşması soysuzluğun ete kemiğe bürünmesidir.

Bu Türkiye muhalifi çürümüşle aynı kareye girmek, beraberce gülücükler saçmak PKK’yla buluşmak demektir, HDP’ye zeytin dalı uzatmak demektir, haçlı emellerine ikram demektir, bölücülüğe hizmet demektir, şerefli bir davranış da sayılamayacaktır.
İstanbul sorun yumağı olmuşken, Münih’te gezen, siyaset cambazlığına heves eden, destek toplamaya çalışan, kulis yapmaya kalkışan İmamoğlu’nun İstanbullu kardeşlerimin iradesini hiçe saydığı, batının maşalığına talip olduğu ayan beyan ortaya çıkmıştır.

 

İstanbul demokrasiye aç olsaydı, Münih’in yolunu zor bulurdun.

Türkiye’de demokrasi sakat olsaydı, belediye başkanlığı koltuğuna oturmayı ancak rüyanda görürdün.

Gittiği yabancı bir ülkede, Türkiye aleyhine tezviratlar yapan bir işbirlikçiye aziz milletimizin ne yapacağını, nasıl bir demokrasi diyetini müstahak göreceğini, kabaran siyasi hesabı hangi vasıtalarla soracağını eninde sonunda herkes görecek ve şahit olacaktır.

Bizim gözümüzde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mefluçtur.

Dahası yediği ekmeğe, içtiği suya, soluduğu havaya, bastığı toprağa, aldığı maaşa, kullandığı devlet imkanlarına haksızlık yapmış, karşı duruş sergilemiştir.

Ümit ediyorum ki, bu haksızlığın, bu vefasızlığın, bu kadir kıymet bilmezliğin cevapsız ve cezasız bırakılmayacağı da mutlaka görülecektir."