GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-08-2021 15:04   Güncelleme : 13-08-2021 16:12

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlatmış olduğu yardım kampanyasının ikinci etabı tamamlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla, orman yangınında hayvanları telef olan aileler için başlatılan yardım kampanyasının ikinci etabı tamamlandı. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından canlı yayınla açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, yardım kampanyamızın ikinci etabında tamamlandı. Yardımlarını esirgemeyip katılan bütün Ülküdaşlarımdan Cenab-ı Allah razı olsun ifadelerinde bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlatmış olduğu yardım kampanyasının ikinci etabı tamamlandı

ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin talimatlarıyla başlatmış olduğumuz "5 Koyun 5 Keçi 2 Düve" yardım kampanyamızın ikinci etap dağıtımında; 465 küçükbaş, 35 büyükbaş olmak üzere toplam 500 hayvanı teslim ettik.

Cenab-ı Allah yapılan yardımları kabul etsin. 

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI 

Öncelikle bütün Ülküdaşlarıma hayırlı Cumalar diliyorum. Başlatmış olduğumuz yardım kampanyasının bugün ikinci etabını gerçekleştirdik.  Yangınlarımız tabiki bu bölgelerimizde çok ciddi olumsuz sonuçlara yer açtı.Antalya Manavgat'ta belkide yüzde sekseni oranda diyebileceğimiz hayvanı telef olan vatandaşlarımız bu bölgede yaşıyorlardı. Büyük oranda burdaki yangınlarımız söndürüldü. Yangından sonra geriye kalan artık bölgedeki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması gerekiyordu. Bunuda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin Ülkü Ocakları'na vermiş olduğu talimatla birlikte bu bölgedeki yardım çalışmarını başlattık ve milletimizin büyük bir desteğiyle beraber buradaki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için büyük bir çaba sarfettik. Geçtiğimiz pazar günü buradaki yüzden fazla ailemize yardımlarımızı ulaştırmıştık. Bugün itbariyle yaklaşık yüz yirmi ailemizi yardımlarla buluşturduk. Ülkü Ocaklarımız sahada çok ciddi oranda görev aldı çalıştı bu yardımların, planlı ve sistemli bir şekilde yangınzedelerin ulaşması için çalışmalarını devam ettirmişti. 

Çok şükür ki ikinci etabını tamaladığımız yardım çalışmamızın gelecek gündelerde üçüncğ etabınıda tertip ederek, inşallah bu bölgedeki ihtiyaçların hemen hemen hepsini karşılamış olacağız. Ondan sonra diğer bölgelerimizdeki ihitayaçlar karşılanmış olacak ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatı ile birlikte sadece Türk Bayrakları ile bu yardımları ulaştırdık belik para versenşz bu kadar mutlu olmazlardı. Çünkü bu vatandaşlarımızın evleri yanmış, hayvankarı yanmış, canları yanmış burada yapmış olduğumuz yardım çalışmaları onların yüreklierine bir nebzede olsa su serpmiş oldu. Burada vatandaşlarımız ile sohbet etme imkanımız oldu. Bir amcamız sohbet ettik zararını sorduk, kendisi, evim yandı hayvanlarım telef oldu ama çok şükür ki devletimi başımızda, milletimiz yanımızda, çalışırızı tekrardan yaparız tekrardan kazanırız, çok şükürki bayrağımız dalgalanıyor ihtiyaçlarımız karşılanıyor dedi. Bizde bir kere daha dedik ki bu kadirşinaz milletimizle beraber her türlü zoruluğun üstesinden geliriz. Milletimiz her türlü desteği sağladı kısmi olarak buradaki birçok desteği ve yarayı sarmış olduk.

Yangınlar sırasında birçok şekilde bir devlet düşmanlığı yaratıldığını gördük. Birçok kesim  devletimizin müdahale etmediğini, burada olmadığı gibi yalanlarla provakatörlük yaptı. Şuanda görüyoruzki  yangından sonra bu provakotörlerin hepsi bölgede ortadan kayboldu, Şuanda bölgede sadece devletimiz ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket var. ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için mücadele ediyor. Buradaki vatandaşlarımıza sorsanız, köyleri gezerseniz, herkes devltinden memnun, Milliyetçi-Ülkücü Harekerin burada olmasından Ülkü Ocaklarının saha çalışmasından ve Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin desteklerinden çok memnun ve mutlulular sadece bu işleri sosyal medyada kara propaganda yaparak devletimizi aşağlamanın bir işe yaramayacağını burada bir kere daha görmüş olduk. 

Eğer buradaki vatanşarımıza sorarsanız size ciddi anlamda ne kadar faydalı olduğunu söyleyeceklerdir. Yangın söndürme çalışmalarında, soğutma çalışmlarında, yangını söndüren görevlilerimizin lojistiklerinin sağlanması konusunda çok büyük destek sağladık, İşte bugünde buradaki yardımların çok sistematik ve planlı bir şekilde ulaştırılması için çok büyük çaba sarfettik. İşte bir taraftan bu kara propagandayı yürütenlerin kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmediklerini burada bir kere daha görmüş olduk. Liderimizin bir vizyonu var önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben. Malesef hu kara propagandayı yapan ve yaptıranların bu sözün yanından bile geçemeyeceklerini gördük. Buradaki CHP Manavgat Belediye Başkanı sosyal medyada resimlerini görmüşsünüzdür. Kendinle çiftliğinde en ufak bir hasar bile yokken etrafın tamamen yandığını görebilirsiniz. Köydeki evler ve ormanlık alanlar tamamen yanmış ama Manavgat Belediye Başkanın evinde hiçbir hasar yok btün belediye çalışanları ve belediye araçlarını kendi çiftliğine göndererek, milletimizin sıkıntılarında ve acılarından yanlarında bulunmamıştır.

Biz burada. vatandaşımızın yanında Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak her türlü fedakarlığı göze alarak çalıştık. Çünkü yangın süresinde bu propagandayı yaparak başarılı olamayız. Tabiki eksiklikler hatalar olmuştur. Ama bütün bunlar yangın sözdürüldükten sonra konuşulur önce vatandaşlarımızın yaraları sarılır. Ama bu propagandayı yapanlar yangınların söndürülmesi ile beraber sönüp gittiler. Hiçbir şekilde buradaki vatandaşlarımıza yardımcı olmadılar tabi bir diğer husuta yangının çıkarılmasında PKK ve işbirlikçilerinin çok ciddi anlamda burada faaliyet gösterdiklerini görüyoruz. Bölge haklı ile konuştuğumuz zaman bölgede on farklı yerde aynı anda yangın çıkma ihtimali hiçbir zaman olmamıştır. 

Gözaltına alınan elliden fazla kişinin ya kendisin direk PKK terör örgütü ile yada birinci dereceden akrabalrının bağının bulunduğu tespit edilmiştir. Bunlarada tabiki devletimiz gereken hesabı soracaktır. Onlarında kendis sosyal medya hesaplarından artık dağda silahlı mücadele veremeyeceklerini bu şekilde milletimizi bölmek ve kaos çıkarma istediklerini beyan etmektedirler. Fakat bunlarla ittifak kuranlarında bunları kollaması bu tür hadiselerden uzak tutmaya çalışıyormuş gibi görünmeleride ihanetin en büyüğüdür. Gerçekten bu ihanete karışanlar yakalanacak ve failleri en gerekli şekilde cezalandırılacaktır. Tabi bölgemizde bir huzursuzluk olmaması bakımından doğudan vatandaşlarımız ve yöre halkı hep beraber barış ve huzur içinde yaşayığ buna müsade etmeden bu iş kulananların ve bu işten fırsat çıkaranların gerekli cezaya çarptırılması tabiki devletimiz tarafından yapılacaktır. Bu günlerde Karadenşz bölgemizde sel felaketş yaşandı. Orada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Cenabı Allah bir kere daha yardımlarınızı kabul etsin. Cumanız mübarek olsun