SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2022 15:56   Güncelleme : 07-04-2022 15:56

MHP yüzdelere sığmaz, oranlara sıkışmaz, barajlarla sınırlanamaz.

MHP yüzdelere sığmaz, oranlara sıkışmaz, barajlarla sınırlanamaz.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu haftaki Meclis Grup Toplantısında,  vefatının 25’inci sene-i devriyesinde Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş beyi  kabri başında dualarla anarak bihakkın ifa ettiklerini ve Merhum Türkeş beyinTürk siyaset ve devlet hayatının muhterem bir yüzü, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in de hürmetle, hasretle ve her daim rahmetle yad edilecek yüksek bir değeri olduğuna dikkat çekti. 

MHP Lideri Bahçeli, Türkiye’nin zorlu yıllarında sahip olduğu engin tecrübesiyle dikkat çeken, iliklerine kadar nüfuz eden vatan ve millet sevgisiyle de her kesimin, her çevrenin saygısını kazanmış olan Başbuğ Türkeş beyin vefatının 25’inci yıl dönümünde O’na karşı duydukları sevgide herhangi bir zafiyet veya zayıflama emaresi görülmediğini belirterek şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi 53 yıllık siyasi birikim ve fikri müktesebatıyla hamd olsun milletimizin gönlünde taht kurmuş ve çok güçlü sosyolojik alan tutmuştur.

Bildiğiniz üzere, her tohumda bir öz, her tomurcukta bir özlem saklıdır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket zaman içinde, tohum olup saçılmış, tomurcuk olup açılmış, filiz olup serpilmiş, çınar olup gelişmiş, inanç olup yürümüş, mücadele olup yükselmiş, gazi olup yüreklenmiş, şehit olup yücelmiştir.

Bazıları vardır, geçmişinin borçlarını geleceğinden ödünç alarak ödemek zorunda kalmıştır.

Bizim geçmişten borç değil, bilakis alacağımız vardır.

Nitekim veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız, izahta güçlük çekeceğimiz hiçbir açığımız yoktur.

Mahcubiyet duyacağımız hiçbir karanlık ve karışık ilişkimiz de bulunmamaktadır.

Geçmişimize bakıldığında görülecek tek şey, Türk milletine ve Türkiye’nin istikbaline feda ve emanet edilmiş Ülkücü ömürlerin haklı ve şerefli mücadeleleridir.

Bu mücadelede yol başçımız da Merhum Türkeş Bey’dir.

Bir ara bizim denizimizde yaşayıp, şimdilerde kendi yapay dereleriyle övünenlerin Merhum Türkeş Bey’i ağızlarına almaya ne hakları olacak ne de vefaları yetecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi, 53 yıldır tuzakları bozuyor, 53 yıldır tertipleri buduyor, 53 yıldır Türk-İslam ülküsüne leke sürmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakıyor.

Çünkü davamızın hisarları duayla yapılmış, şehadetlerle karılmıştır.

Dün haklıydık, bugün haklıyız, Allah kerim, Allah şahit, yarın da haklı çıkacağız.

Buna karşılık hakkımızı yiyenlerle, halkımızı incitenlerle, hakikatimizi inkâr edenlerle hem bu dünyada hem de Ruz-i Mahşer’de mutlaka hesaplaşacağız.

İkazen söylüyorum, Milliyetçi Hareket Partisi yüzdelere sığmaz, oranlara sıkışmaz, barajlarla sınırlanamaz.

Türklüğün baraja takılacağını ileri sürenler akıl dağılması yaşayan, aidiyet ve ahlak buhranı geçiren münafıklar korosu, müstevli kalıntılarıdır."