GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2021 10:06   Güncelleme : 24-09-2021 11:11

MHP'den ihraç edilenler Fondaş Medya'nın oyuncağı olmuş

MHP'nin, 7 işe yaramaz hainin partiyle ilişiğini kesmesi Milliyetçi-Ülkücü Harekette sevinçle karşılanırken, bu isimlerden bazılarının AB-D beslemesi fondaş medyanın elinde oyuncak olması dikkatlerden kaçmadı. Hatırlanacağı üzere Atila Kaya, ABD’nin kanalı FOX TV’de ve ABD, Norveç ve İsveç’ten hibe aldığı ortaya çıkan Ruşen Çakır’ın kanalı Medyascope’da sürekli MHP aleyhine açıklamalarda bulunmuştu.

MHP'den ihraç edilenler Fondaş Medya'nın oyuncağı olmuş

MHP Merkez Disiplin Kurulu, 7 işe yaramaz haini partiden ihraç ettiğini duyurmuştu. Bu isimlerden birisi olan Atila Kaya fondaş medyanın gözdesi olarak dikkat çekti.

PKK’NIN LİDER KADROSUYLA RÖPORTAJ YAPMIŞTI

Ruşen Çakır'ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesinin ABD ve Norveç’ten sonra İsveç’ten 59 bin 289 dolar hibe aldığı ortaya çıkması büyük tepki çekmişti. Terör örgütü PKK’nın lider kadrosuyla samimi bir ortamda yaptığı röportajlarla dikkat çeken Ruşen Çakır’ın MHP ile bağı kalmamış Atila Kaya kanalına konuk ederek MHP’ye operasyon çekmeye çalışması dikkat çekti. Yurtdışından fon alan Ruşen Çakır'ın para aldığı merkezlerden MHP'yi karıştırın talimatı aldığı ileri sürülüyor. Kaya, Çakır’a yaptığı açıklamalarla Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tepkisini çekmişti.

ATİLA KAYA, RUŞEN ÇAKIR’IN KONUĞU OLDU

Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileriyle gayet samimi röportajları ortaya çıkan Ruşen Çakır’ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesine Atila Kaya da katılmıştı. MHP ile bir bağı kalmayan Kaya’nın, emperyalizmin fonuyla yayın yapan Ruşen Çakır’ın programında yaptığı açıklamalar Milliyetçi-Ülkücü Hareket tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Yurt dışından fonlanan Ruşen Çakır'ın aldığı talimat sonrası MHP ile bağı kalmamış bu kişileri ekrana çıkartarak MHP'yi karıştırma operasyonu yapmaya çalıştığı ileri sürüldü.

EMPERYALİZMİN YANINDA SAF TUTTU

AB-D’nin fonuyla yayın yapan Medyascope’da Ruşen Çakır’ın konuğu olan Atila Kaya yaptığı talihsiz açıklamalarla Cumhur İttifakı’nın karşısındaki ve HDP’nin desteklediği Millet İttifakı’nın ekmeğine yağ sürmüştü. Ülkücüler, Kaya ve Satılmış’a tepki göstermek de gecikmemiş, “Yazıklar olsun size, sizin bu adamın programında ne işiniz var. Bu kadar mı ayağa düştünüz, bu kadar mı omurganızı yitirdiniz” diyerek tepki göstermişti.
AB-D'den aldığı fonlarla gündeme gelen Ruşen Çakır'ın aldığı talimat gereği MHP ile bağı kalmamış kişileri ekranlara çıkarması kafalarda soru işareti olarak hala cevap bekliyor.

EMPERYALİZMİN FONLADIĞI MEDYA

Ruşen Çakır'ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesinin 2017 yılında İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı'ndan 59 bin 289 dolar hibe almasından önce de ABD merkezli Chrest Foundation Vakfı'ndan 477 bin 58 dolar, Norveç Dışişleri Bakanlığı'ndan ise 582 bin Norveç Kronu hibe desteği aldığı ortaya çıkmıştı.