SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2022 22:59   Güncelleme : 04-01-2022 23:56

MHP’li Abdurrahman Başkan: “Ülkücü Hareketin her zaman alnı açık, vicdanı rahattır”

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan Mecliste ki konuşmasından Ülkücü Harekete değinirken, Ülkücü Şehitler Ruhi Kılıçkıran ve Mehmet Balıkçıya Rahmet diledi.

MHP’li Abdurrahman Başkan: “Ülkücü Hareketin her zaman alnı açık, vicdanı rahattır”

İŞTE MHP Antalya MİLLETVEKİLİ ABDURRAHMAN BAŞKAN'IN MECLİS  KONUŞMASI 

ÜLKÜ OCAKLARI GÖZBEBEĞİMİZDİR 

Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Milliyetçi Ülkücü Hareketin göz bebeği Ülkü Ocaklarına değinmek istiyorum.

"ÜLKÜCÜLER VATAN SINAVINI HER ZAMAN EN ÇETİN ŞEKİLDE VERDİ"

Ülkücüler, milletinin kendilerine ihtiyaç duydukları anlarda ortaya çıkarak millet ve vatan sevgisinin sınavını her zaman en çetin şekilde vermiştir. Unutulmamalı ki Ülkü Ocakları maziden atiye bir sevdadır. Ülkü Ocaklarından terörist çıkmaz. Ülkü Ocaklarından Aziz Sancarlar çıkar, Arif Nihat Asyalar çıkar. 

Ülkü Ocakları, ‘Odak 2023’ başta olmak üzere “Bilgi Ocakta” gibi yapay zekâ teknolojileriyle Türk gençliğinin geleceğine hizmet etmenin gurunu bizlere yaşattığını söyleyerek emeği geçen ülküdaşlarımla iftihar ettiğimi söylemek istiyorum.  

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER KILIKÇKIRAN VE BALIKÇIYA RAHMET VE DUA 

Konuşmama son verirken; bundan tam 54 yıl önce soğuk bir kış günü, henüz 22 yaşında gencecik bir fidanken, Ankara’da kaldığı yurdun kantininde, silahla vurularak şehit edilen, ilk şehidimiz Osmaniyeli Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizi ve ondan 10 yıl sonra 2 Ocak 1978’de Antalya İl Başkanlığımızdan çıkarken şehit edilen ülküdaşımız Mustafa Balıkçı’yı rahmet ve dua ile anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun diyor.”