SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 14:28   Güncelleme : 03-03-2021 14:41

MHP'li Avcı: Cumhur İttifakı'nın temel amacı müreffeh bir Türkiye

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Ticaret Odası'nı (ATO) ziyaret ederek üyelerin sorunlarını dinleyip, görüşme gerçekleştirdiler.

MHP'li Avcı: Cumhur İttifakı'nın temel amacı müreffeh bir Türkiye

ATO ÜYELERİNİN SORUNLARI ANLATILDI

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, ATO Başkanı Atilla Menevşe ve Yönetimi ziyaret ettiler. Ziyarette, Atilla Menevşe ve Yönetim, Çin virüsünden kaynaklı pandemi sürecinde ticaret hayatına yansıyan olumsuz etkileri anlattı.

ATİLLA MENEVŞE

ATO Başkanı Menevşe ve ATO'da temsil edilen mesleki sektör temsilcileri, yaklaşık bir yıldır devam eden pandemiden dolayı, Odaya kayıtlı esnaf, üretici ve ticaret erbabının zorluklar yaşadığını dile getirdiler. Devletin bu süreçte birçok destek sağlamış olmasına rağmen yeterli gelmediğini vurgulayan Menevşe ve sektör temsilcileri; özellikle faaliyetleri duran eğitim, servis, yeme-içme gibi alanları kapsayan hizmet sektörünün daha fazla etkilendiğini kaydederek destek istediler.

"İLGİLİ MERCİLERE ULAŞTIRACAĞIZ"

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı; finansal kaynaklara erişimde daha fazla kolaylık sağlanması, uzun vadeli kredi sunulması, yapılandırmalara ek zaman tanınması, vergilerin ötelenmesi, kısa çalışma ödeneğinin uzatılması gibi konularda dile getirilen başlıkları çok önemsediklerini söyledi.

Varlı "Şu bir gerçek ki söz konusu dönemde Devletimiz tüm imkânları seferber ederek hemen tüm kesimlere önemli ölçüde el uzattı. Elbette yeterli görülmeyebilir. Bazı kesimlerin daha fazla etkilendiği de doğrudur. Bunların hepsini TBMM'de ilgili komisyonlara ve yine ayrıca ilgili mercilere ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Müsterih olun, gönlümüz bir. Hepimiz şehrimizin, ülkemizin daha güzel, daha müreffeh günlere ulaşmasını arzu ediyoruz, Devletimiz de bunun için çaba veriyor.

MHP olarak her mağdur esnafın, üreticinin, ticaret erbabının; 83 milyonun yanındayız." şeklinde konuştu.  

CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE'Yİ GÜÇLENDİRECEK

Avcı "Arkadaşlarımızla Adana'da sürekli geziyorum, küçük esnafımızı da, sanayicimizi de ziyaret ediyorum. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemiz de pandemiden etkilendi; bunu sahada görüyoruz ve birlikte yaşıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliklerinde Cumhur İttifakı'nın tüm hedefi ülkemizi her alanda daha güçlü hale getirmek, milletimizin refahını artırmaktır. Birlikte mutlaka bunu başaracağız. Uygulanacak yeni normalleşme adımları eğitimden, tarıma, ticaret hayatına kadar her alanda olumlu katkı yapacak ve inanıyorum ki kısa zamanda hayatımıza yansıyacaktır. Tüm zorlukları birlikte aşacağız ve her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.