SİYASET
Giriş Tarihi : 12-07-2021 15:53   Güncelleme : 12-07-2021 15:56

MHP’li Kaşıkçı’dan CHP’li Sertel’in iddialarına cevap

MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in TÜRKGÜN gazetesi hakkındaki asılsız iddialarına cevap verdi.

MHP’li Kaşıkçı’dan CHP’li Sertel’in iddialarına cevap

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ LÜTİ KAŞIKÇININ AÇIKLAMALARI 

Günün birinde Atilla Sertel’e “Gazetecilik Meslek İlkeleri’ni” hatırlatacağım doğrusu hiç aklıma gelmezdi.  

 

Ziraat Bankasının, 2020 yılında gazetelere toplamda 11 milyon reklam verdiğini ifade etmiş ve devamında bu reklam dağılımından MHP’ye yakın basın-yayın organlarının karlı çıktığını söylemişsiniz. Söz konusu haberde geçen ifadelerinizle bu ilkeleri çiğnemiş ve gazeteciliğinize gölge düşürmüşsünüz. 

 

MHP’ye yakın basın-yayın kuruluşu diyerek ismini vermekten çekindiğiniz gazete TÜRKGÜN Gazetesidir.  

 

Atilla bey size sadece şu kadarını söyleyeyim.  

 

Türkgün Gazetesi, basın-yayın ilkelerine son derece önem veren ve aynı zamanda helal-haram ayrımını yapabilecek bir kadro tarafından yönetilmektedir.  

 

Bir gazeteci olarak Türkgün gazetesinin yayın hayatındaki seyrini takip etmiş olsaydınız, gazetenin yayın politikasının doğruları kamuoyuyla paylaşmak olduğunu görür, yapılan analizlerde de Türkiye’nin milli çıkarlarını nasıl cansiperane savunduğuna şahit olurdunuz.   

 

Şimdi gelelim iddianıza : Ziraat Bankasının 2020 yılında reklam verdiği gazetelere yaptığı ödemeler dikkate alındığında oluşacak listenin en son sırasında Türkgün Gazetesi yer alacaktır. Tarafınızdan aslan payı olarak görülen rakamlara dilerseniz bir de gözlüğünüzü takarak bakın. O zaman yanıldığınızın farkına varıp, Türkgün ailesinden özür dilemeniz gerektiğini hissedeceğinizi düşünüyorum. Size son bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin tarafsız bir gözle Cumhuriyet gazetesi ile Türkgün gazetesinin belediyeler dahil kamudan aldığı reklam gelirlerini kamuoyu ile paylaşmak şartıyla birlikte araştıralım. Ne dersiniz ?  

 

Not : Basın Yayın ilkelerini çiğneyerek kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalıştığınız Türkgün gazetesinin bir sayısını size hediye etmek istiyorum. ’Türkçe Düşün’menize bir başlangıç olması dileğiyle…”