GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 17:46   Güncelleme : 11-10-2021 17:46

MHP'li Özdemir Tamer Karadağlı'yı kutladı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Nihal Yalçın'ın konuşması sırasında yaşananlar geceye damga vurmuştu. Tamer Karadağlı’nın Yalçın’a ödülünü uzatması sonrası HDP’li Pervin Buldan başta olmak üzere bazı marjinal sol mensubu sanatçılar Karadağ’a tepki göstermişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sanatçı Karadağlı’yı kutladı.

MHP'li Özdemir Tamer Karadağlı'yı kutladı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Çocuklar Duymasın' dizisindeki "Haluk" karakteriyle tanınan Tamer Karadağlı, ödül sırasında bir süre sonra dayanamayarak, konuşması devam eden Nihal Yalçın'a ödülünü uzattı. Bunun üzerine Yalçın, "Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? 'Artık sus' mu diyorsunuz?" karşılığını verdi. Bunun üzerine HDP’li Pervin Buldan başta olmak üzere aşırı sol kesim Taner Karadağlı’ya linç kampanyası başlattı.

MHP’Lİ ÖZDEMİR KUTLADI

Yaşanan gelişmelerin ardında sosyal medya hesabından paylaşım yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sanatçı Tamer Karadağlı’ya sahip çıkarak kutladı.

Özdemir’in paylaşımı şöyle;

“Türkiye’de basın ve sanat camiasında Türk Milleti’nin milli birlik ve beraberliği aleyhinde faaliyet gösteren anlayışın önünü açan şahıs ve girişimlerin meşru görülmesi kabul edilemez. Yaşanan bu yanlışlığa karşı tepki ve hassasiyet gösteren Sayın Tamer Karadağlı’yı kutluyorum.

Kendisinin şahsında aynı anlayışla Türk Milleti’nin değerlerini müdafaa eden, aynı hassasiyeti taşıyan tüm sanatçılarımız bilmelidirler ki, verdikleri ve verecekleri mücadelelerinde asla yalnız değiller.”

TV’YE BAĞLANDI

Sahnede yaptığı hareketle gündem olan bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken Tamer Karadağlı, tv8'de ekranlara gelen '2. Sayfa' programına telefonla bağlanarak kendini savundu.

"ZAFER KONUŞMALARI ÖDÜLLE YAPILIR"

"Hiçbir terbiyesizlik yapmadım. Dönüp bana 'sus mu diyorsun?' dedi. Ben de 'hayır ödülünüzü alın, onunla konuşun' dedim. Çünkü zafer konuşmaları ödülle yapılır. Ben bu kadar ciddiye almadım olanları..."

"BU HANIMEFENDİ ONU MU SAVUNUYOR?"

"Kadınların konuşması bastırılıyor denildiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. Yalçın'ın sosyal medya paylaşımlarına bakmaya başladım. 'Selahattin Demirtaş'a özürlük' falan demiş..."

“BENİM DURUŞUM BELLİ”

"Demirtaş, 'Öcalan'ın heykelini dikeceğiz' dedi. Hanımefendi onu mu savunuyor? Pelvin Buldan falan da ona sahip çıkıyor. Benim duruşum belli olan bir duruş; terörist örgütün tümüyle karşısındayım. PKK'nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım..."