SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2021 15:14   Güncelleme : 10-05-2021 15:46

MHP'Li Özdemir Türk Solu Dergisi FETÖ ile bağlantılıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından açıklama bulundu. Özdemir: ''Demokrasi anlayışı sorunlu, heves gösterdikleri siyasetteki ömürleri kısa, var olan yegane başarıları ise FETÖ ile bağlantıları kamuoyunun malumu olan TürkSolu dergisini savunmak olan Yekta Güngör Özden gibi tiplemelerin aklına ihtiyacı olanların vay haline, bu zavallı şahsiyet pişmanlığın ne demek olduğunu herhalde FETÖ’cü TürkSolu dergisinde öğrendi!'' ifadelerinde bulundu.

MHP'Li Özdemir Türk Solu Dergisi FETÖ ile bağlantılıdır

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

Son zamanlarda bazı eski yargı mensuplarının, ideolojik vesayet temsilcileri olarak görevlendirilmişçesine gazete köşelerinden hukuki görünümlü yazılarıyla, siyasi proje ve figüran edasıyla hareket etmeleri dikkatlerden kaçmıyor. Çünkü sözleri boş, maksadı belli, değeri de yok.

 

Bu durum, geçmişin alışkanlığını devam ettirme hevesinde olan, darbe dönemi zihniyetinin zavallı kankalarının; hala kendilerini milli iradenin üzerinde gören vesayetçi anlayışlarının halini yansıttığı gibi bağnazlıklarını da belirgin hale getiriyor.

 

Demokrasi anlayışı sorunlu, heves gösterdikleri siyasetteki ömürleri kısa, var olan yegane başarıları ise FETÖ ile bağlantıları kamuoyunun malumu olan TürkSolu dergisini savunmak olan Yekta Güngör Özden gibi tiplemelerin aklına ihtiyacı olanların vay haline...

 

Eski AYM Başkanı olarak hukuk alanında çalışmaktan daha çok siyasete müdahale ve millet iradesinin karşısında durma çabalarıyla ömrünü geçiren bu zavallı şahsiyet pişmanlığın ne demek olduğunu herhalde FETÖ’cü TürkSolu dergisinde öğrendi!

 

Bunların hazmedemedikleri konu millet iradesinin anlamı, değeri ve kudreti. Hukukun üstünlüğünü, kendi zümrelerinin üstünlüğünü kurmaya alet eden çevrelerin sözü millet iradesinden büyük değildir.

 

Ayrıca anlam ve işlevleri Türkiye’nin 21. Yüzyıldaki ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak, kendisini tartışmalı hale getiren kurumlar da ayet hükmü değildir...

 

Darbe dönemlerinin kalıntılarından, hukuku kendi amaçları uğruna yorumlama alışkanlık ve hasımlık geleneğinden gelen, demokrasiye bağlılıkları sakat olan zihniyetin, Türkiye’nin geleceğinde hiçbir yerleri yoktur, hiçbir karşılığı da bulunmayacaktır.