SİYASET
Giriş Tarihi : 01-07-2021 15:59   Güncelleme : 01-07-2021 16:07

MHP'li Özdemir: Türkiye'ye karşı kurulan cephede CHP ve İP'e biçilen rol açığa çıkmıştır

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. CHP'nin sahte beka politikaları ürettiğine değinen Özdemir Türkiye düşmanlıklarının açığa çıktığını vurguladı.

MHP'li Özdemir: Türkiye'ye karşı kurulan cephede CHP ve İP'e biçilen rol açığa çıkmıştır

İŞTE MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

ABD’de göreve gelen yeni yönetimin Türkiye’nin iç işlerine ve demokrasisine müdahale çabalarını ilan etmesine paralel olarak zillet mensuplarının da eş güdümle faaliyete koyulduğu malumdur. Türkiye'ye karşı kurulmak istenilen cephede, CHP ve İP'e biçilen rol açığa çıkmıştır.

German Marshall Found isimli kuruluşun Kasım 2020 tarihindeki toplantısına katılarak ABD yönetiminden Türk demokrasisine müdahale etmeleri çağrısı yapan CHP’li isimlerin, bugün çağrılarına karşılık yaşananlar ve aldıkları görevler ortadadır!

ABD’de “Türk Demokrasi Projesi” adıyla yeni bir düşman kamp kurulurken içerisinde CHP eski milletvekili FETÖ'cü isimlerin yer alması bir yana CHP Genel Başkanı da, Türkiye’ye dostlarıyla beraber demokrasi getireceğini iddia ederek dostluğunun tarif ve hedefini belirginleşmiştir.

FETÖ’nün faaliyet gösterdiği iddia edilen bir ülkeden isimlerin yer aldığı heyetin Kılıçdaroğlu’na ziyaretini Turancılık kisvesi altında sunma vazifesi de belli ki Fitneçağ gazetesine verilmiştir. Bu gazetede Y. Selim Demirağ imzalı çıkan yazı tam bir maskeli balo komedisidir.

Türk Dünyası, Karabağ için tek yürek olmuş toplu vururken, CHP’li isimlerin “Karabağ’a cihatçılar gönderildi” yalanıyla verilen hürriyet mücadelesini nasıl baltalamaya çalıştıkları, Türkiye ve Türk Dünyası'nın değil, ABD’nin hassasiyetlerini gözettikleri bilinmektedir.

Suriye ve Irak’ta yıllardan bu yana Türkmenlerin karşı karşıya kaldığı zulüm karşısında üç maymunu oynayan, hatta terör örgütü PKK/PYD’yi meşru göstererek, Türkiye’ye saldırmayacağını iddia edecek kadar ileri giden CHP, gerçek hissini her fırsatta açığa vurmaktadır.

Bugünkü CHP yönetimi için Türk Dünyası kavramı hakiki ve samimi bir yaklaşım değildir. Fitneçağ istediği kadar “Türkiye karşıtı dostluk grubu” üyeliğinin gereğini yapsın, Türklüğün vicdanında yer alan bu hakikat değişmeyecektir.

ABD Başkanına Türkiye’ye müdahale çağrısı yapan, Karabağ’da verilen Türklüğün destansı mücadelesini baltalamaya çalışan isim ve zihniyetin içerisinde yer aldığı CHP, Türklüğün değil, ABD’nin çıkar ve menfaati ölçüsünde pozisyonunu belirleyen bir yapıdadır.

Geçmişte FETÖ’cülerin uğrak yerlerinden olduğu yapılan bazı ziyaretlerle ortaya çıkan Fitneçağ’ın, MHP’nin Türk Dünyası’na olan muhabbet, bağlılık, hedef ve ülkelerini anlamaya elbette vicdanı, ahlakı, aklı ve çapı kâfi gelmeyecektir.

Maskeli Balo’da CHP’nin hiçbir yayın organında haberleştirilmeyen tiyatronun Fitneçağ tarafından servis edilmesi hakiki maksadı gösterirken, her fırsatta Ankara’ya değil, Vaşington’a seslenenlerin Türk Dünyası ile ilgili sözleri samimi değildir, olması da beklenemez.

Nasıl ki her önüne gelen Bozkurt işareti yapmakla Ülkücü olamazsa, her Akkülah giyenin de Turancı olduğunu iddia etmek mümkün değildir!

Milliyetçi Ülkücü Hareket daima Turan’ın sevda ve hedefindedir. Bu hedefimiz, Liderimizin izinde, sarsılmaz irademizle birlikte sürdürdüğümüz gayretlerimizde en büyük ülkülerimiz arasındadır ve mutlaka hakikate dönüşecektir.