SİYASET
Giriş Tarihi : 09-08-2021 15:41   Güncelleme : 09-08-2021 15:44

MHP'li Özdemir'den İP'e tepki: Milliyetçi Hareket size ağır gelir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabı üzerinden, İP Kayseri milletvekili Dursun Ataş’ın “Suriyelileri defetmenin sözünü veriyorum” ifadelerine cevap verdi

MHP'li Özdemir'den İP'e tepki: Milliyetçi Hareket size ağır gelir

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

İP Kayseri Mv. Dursun Ataş’ın, 2019 yerel seçimlerinden önce “Suriyelileri defetmenin sözünü veriyorum” beyanını doğru bulmadığımızı, aynı beyanın maksadını aşan ve provokasyona açık yönlerinin olduğunu o dönem belirtmiştik.

 

Bu şahıs Kayseri’de katıldığı bir tv programında Sayın Genel Başkanımızın Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerinde normalleşmenin tesis edilmesiyle birlikte tekrar geri dönmeleri minvalinde yaptığı açıklamalarına ve benim de 4.3.2019 tarihinde yaptığım açıklamaya aklınca dem vurmuş.

 

Beraber hareket ettikleri HDP ve kahvaltı masası kurma arzusu taşıdıkları terörist Demirtaş gibi Suriyeli kardeşlerimiz üzerinden toplumsal huzurumuzu bozacak girişimlerde provokatif tutumunu devam ettiren zatın, MHP ve Sayın Genel Başkanımıza laf etmesi haddi ve harcı değildir!

 

İdrak problemi bir tarafa, maksatlı ve sistemli şekilde partimizin görüşünü saptırma amacı taşıyan ve siyasi ahlaktan uzak tutum sergileyen HDP sevici partide bulunan Ataş’ın beyanları bir tarafa, 4.3.2019 tarihli sözlerimizin hala arkasındayız!

 

“Oradaki yaşamın normalleşmesi bir an önce temin edilip, ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimiz huzur, refah ve güven içerisinde ülkelerine dönmeleri, ülkemizin temel hedefi, bizim de siyasetçi, gazeteci ve millet olarak arzumuz” bu sözün neresi sizi rahatsız etti?

 

Evet, o gün de aynısını söyledik, şimdi de aynı yerdeyiz, sizin karşınızdayız!

 

İP’li Ataş, iyi bilirsin ki bizler dün de, bugün de, bundan sonra Başbuğ Türkeş’in emanetine leke sürdürmeyen Liderimiz, Sayın Genel Başkanımızın her ölçüsünü esas edinir, baş koyduğumuz bu yolu şerefimiz kabul ederiz? Ya sen ve senin gibi olanlar?

 

Suriye’de yaşanan iç savaş ve ülkemize etkileri konusunda gerçekte nerede durduğunuz, sabıkanızın ne olduğu, kimlerle beraber hareket ettiğiniz, neyi amaçladığınız ve çarpık zihniyetinizin nereye hizmet ettiği açıktır.

 

Afrin’de Mehmetçik, teröristlerin başını ezerken, biz milletimizle birlikte askerimizin yanındaydık. Peki, sen ve partin neredeydi? Siz o dönem ortağınız HDP ile birlikte parti olarak bu harekâta “tamamen karşı olduğunuzu” genel sekreterinizin ağzından duyurmakla meşguldünüz!

 

İhanet ve Proje safında yer alıp, sütre gerisinden tilki misali şikâr alamazsınız! Hiçbir koşulda Bozkurt’un asalet, feraset ve tavrını aşamazsınız. Bu asil millet ve Kayseri sizin kim olduğunuzu gayet iyi biliyor!

 

Milliyetçi Hareket size ağır gelir. Zira Ülkücüler vefanın, zekânın ve vicdanın ağırlık merkezidir. Biz elbette Başbuğ Türkeş’in izinde, Sayın Genel Başkanımızın yolunda ve emrindeyiz. Sizlerse M.Akşener’in dediği gibi papaz Ernest Rennan milliyetçiliği yapmaya devam edin…

MHP’li Özdemir 2019’da ise şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bu şartlar altında birileri kalkıp da özellikle provokasyonlara açık bir zeminde efendim 'ben seçilirsem Suriyelileri şöyle yapacağım, buraya göndereceğim, şunu edeceğim' diyerek yetkisinin dışına çıkarak, bazı provokasyonlara da zemin hazırlayabilecek söylemlerden uzak durmalı ve kaçınması gerekir. Türkiye'nin milli güvenliği pazarda bulunmamıştır. Kolay kolay tesis edilmemiştir. Herkes çıksın projelerini anlatsın, haddi olmayan konulara da girip toplumun huzur ve refahını bozacak söylemlerden azami suretle uzak durmaya gayret göstersin. Kayseri'de de önemli sayıda Suriyeli misafirimiz var bunun farkındayız.