SİYASET
Giriş Tarihi : 06-07-2021 00:37   Güncelleme : 06-07-2021 00:37

MHP'li Yalçın: Bugün Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin Genel Başkan seçilişinin 24.yıl dönümüdür

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkanlığına seçilişinin 24. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

MHP'li Yalçın: Bugün Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin Genel Başkan seçilişinin 24.yıl dönümüdür

İŞTE MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEMİH YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI

Bugün, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Genel Başkan seçilişinin 24. yıldönümüdür. Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatı sonrasında 6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan seçimde liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Genel Başkan seçilmiştir.

Ülkücü iradenin terazisinde basiret ağır basmış,teşkilatlarımızın teveccühüne Devlet Bahçeli mazhar olmuştur.Böylece lideri şartların ortaya çıkardığı,yapay gündemlerle bir partiye lider değil sadece genel başkan seçilebileceği yolundaki hakikat;kurultayımızda tecelli etmiştir.

Lider seçildikten sonra da Sayın Devlet Bahçeli’nin yüreği, Türk milliyetçiliği davasının mukaddes yükünü taşımanın sorumluluk bilinciyle atmış,bütün ömrünü ülküsüne adamış ve yıllarını yol arkadaşlarıyla birlikte geçirmiş bir dava adamıdır.

Sayın Devlet Bahçeli, devraldığı bayrağı daima yükseğe taşımış; yıllardır biriktirdiği engin tecrübeleri, bulunduğu mevkie yansıtarak “bilge lider”, “koruyucu lider” gibi unvanlarla anılmıştır.

Sayın Devlet Bahçeli, MHP’yi güçlü ve müessir kılan birlik beraberlik ruhunun camia bünyesinde her daim kalıcı olması için kılı kırk yarmıştır. Bu hal Hz.Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali ahlakının bügüne yansımasıdır.

Lider-teşkilat-doktrin üçlüsünün sıradan bir ideolojik terkip olmadığı, MHP misali büyük siyasi hareketler için muvaffakiyetin sacayağı ve anahtarı işlevini gördüğü; onun tutarlı söylem ve tavırlarıyla gözler önüne serilmiştir.

Milliyetçi-Ülkücü Harekette vefanın; dava adamlığının icabı olduğu, Sayın Devlet Bahçeli’nin ilkeli tutumunda somutlaşmıştır.

Davaya ve partisine bağlılığın Ülkücünün şerefi olduğu, onun tesis ettiği güçlü rabıtayla bir kez daha anlaşılmıştır..

Ülkücülüğün sadece sözle değil, Hareketin yegâne temsilcisi olan MHP’ye hem fiilî hem de vicdani bağlılıkla ispatlanabileceği, Sayın Devlet Bahçeli’nin siyasi mücadelesinde modellenmiştir.

Aidiyet hissi ve mensubiyet şuuru gibi Ülkücüler nezdinde büyük değer taşıyan kavramlar, onun şahsında yeniden anlam kazanmıştır.

MHP’nin üstlendiği tarihî misyonu baltalamak, yaslandığı büyük camiayı parçalamak isteyen küresel aktörlerle onların maşası durumundaki fasık ve facirlere karşı Sayın Devlet Bahçeli’nin verdiği onurlu mücadelede, koruyucu liderliğin sırları saklıdır.

Ülkücü Hareketin; Türk milletinin varoluş refleksini aksettirdiği, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliği altında bir kez daha bariz surette anlaşılmıştır.

Onun liderliği altındaki MHP, Türklük bilincinin maşeri vicdana sirayet etmesini sağlamıştır.

Onun liderliğinde MHP; baskın ama yapıcı ve uzlaşmacı siyaset takip eden, sorunlara çözüm üreten parti hüviyetini daha da güçlendirmiştir.D. Bahçeli liderliğinde MHP; beka olgusunun siyasetteki teminatı, bin yılık kardeşliği belgeleyen toplumsal sözleşmenin karşılığı olmuştur.

Sayın Devlet Bahçeli; milletimizce sözüne güvenildiği kadar, varlığından hem ülkenin hem de siyaset kurumunun yarar sağladığı bir liderdir.

Bugün ise artık teşkilatlarımız, her zamankinden daha güçlü bir iradeyle Sayın Genel Başkanımızın ve partimizin arkasındadır.

Doyasıyla Ülkücü iradeyi yansıtan MHP ve teşkilatlarımızın liderimize bağlılıkları, şüphesiz ve müsellemdir.

MHP teşkilatları ve Ülkücü camia olarak bütün varlığımızla liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin etrafında kenetlendiğimizi ve lidere-davaya inanmışlığımızın ilelebet devam edeceğini bir defa daha kamuoyuna bildirmekten bahtiyarlık duyuyoruz.