SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2021 13:19   Güncelleme : 02-07-2021 13:19

MHP'li Yalçın: CHP'nin muhalefet ambarında yalan ve iftira birikiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. CHP ve millet ittifakına seslenen Yalçın : Bu arada zillet ittifakını saran “gezen politikacı” anlayışı, çözüm ve alternatif üretmek yerine, ülkenin dört yanında “yedi sarılı fitne” yumurtluyor. Bunların siyasi kanatları da uçmalarına yetmiyor ama bol bol gıdaklama ve efelenme sesleri duyuluyor. Dedi

MHP'li Yalçın: CHP'nin muhalefet ambarında yalan ve iftira birikiyor

İŞTE MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEMİH YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI

CHP sözcüleriyle yancıları birer dizi film ya da tiyatro karakteri gibi… Zillet senaryosunun adı: Yalan Rüzgârı… Karakterlerin hepsinde kendi yalanlarına inanma hastalığı var: Mitomani.

Zillet tımarhanesinde toplanmış bulunan kronik mitomanlar, demokrasinin belirleyici organı olan millet iradesi dururken politika yalanlarına sarılıp başka mahfilleri işaret ediyorlar.

Yalan rüzgârlarının zillet tımarhanesine savurduğu siyaset hastalarının başını, kendisine “demokrat amca” denilmesini isteyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çekiyor.

Oysa Kılıçdaroğlu, para hırsı yüzünden başına gelmedik kalmayan çizgi roman karakteri “Varyemez Vakvak Amca”yı hatırlatıyor. Çünkü kendisi, politik hırslarına kapılıp CHP’nin muhalefet ambarında biteviye inkâr, yalan ve iftira biriktiriyor.

Bu arada zillet ittifakını saran “gezen politikacı” anlayışı, çözüm ve alternatif üretmek yerine, ülkenin dört yanında “yedi sarılı fitne” yumurtluyor. Bunların siyasi kanatları da uçmalarına yetmiyor ama bol bol gıdaklama ve efelenme sesleri duyuluyor.