SİYASET
Giriş Tarihi : 04-11-2021 12:53   Güncelleme : 04-11-2021 12:56

MHP'li Yalçın: İP Müdiresi, siyaset mesleği için utanç numunesidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, İp Müdiresi dediği Meral Akşener’in beyanları hakkında açıklama yaptı. Yalçın, "İP Müdiresi; Türk aile yapısı içinde başat konuma sahip muhterem kadınlarımız için en kötü örnek, siyaset mesleği için de utanç numunesidir." dedi.

MHP'li Yalçın: İP Müdiresi, siyaset mesleği için utanç numunesidir

Yalçın, İP Genel Başkanı Meral Akşener'in dün partisinin grup toplantısında yaptığı söylemler hakkında açıklama yaptı. 

 

Akşener'in her kürsüye çıktığında, ülkemizin gündeminden bahsetmek yerine, laf yetiştirmekle vakit geçirdiğini aktaran Yalçın, "İP Müdiresi'nin siyaset hayatımızda bir nevi “Huysuz Virjin” hâline gelmesi boşuna değildir." dedi. Bu durumun, son yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, MHP ve Cumhur İttifakı karşısından muhalefetin kazanma şanslarını kalmadığıyla ilişkilendiren Yalçın, "Müdire’nin başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığı şimdiden kesinleşmiştir." ifadesini kullandı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın'ın açıklaması şu şekilde;

 

MEMLEKET GÜNDEMİNE ODAKLANMAKTAN ÇOK GEVEZELİKLE VAKİT GEÇİRİYOR

 

"İP Müdiresi Meral Akşener, kürsüye çıktığında yine siyasetin ve memleketin gündemine odaklanmaktan çok gevezelikle vakit geçirmiş; sıra rakip partilere laf yetiştirmeye gelince de ağzından küfür ve ufunet, gözlerinden hiddet fışkırmıştır.

 

İP Müdiresi’nin; son günlerde böylesine çaçaron ve şımarık bir tavır içine girmesi, siyaset hayatımızda bir nevi “Huysuz Virjin” hâline gelmesi boşuna değildir.

 

Son kamuoyu yoklamalarına göre, MHP ve Cumhur İttifakı karşısında bocalayan şer ittifakının seçim kazanma şansının olmadığı ortaya çıkmıştır.

 

Böylelikle Müdire’nin başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığı şimdiden kesinleşmiştir.

 

HER YERDE TEPKİYLE KARŞILANMAKTADIR

 

İP Müdiresi ve çavuşları yurt gezileri sırasında gittikleri her yerde tepkiyle karşılanmaktadır. Kendisinin hırçın ve saldırgan bir tavır içine girmesi, biraz da yaşadığı bu hayal kırıklığındandır.

 

Müdire Akşenerin’in, İçişleri Bakanlığı döneminde 28 Şubatçı paşalar cuntasıyla iş birliği ettiği, kendisine verilen emirleri “paşa paşa” yerine getirdiği anlaşılmıştır.

 

O dönemde millet adına direnmek yerine bir korkak gibi kafasını kuma gömerek vesayetçi ve evet efendimciliğe razı olan Müdire Akşener’in, kâğıttan bir kahraman olduğu ortaya çıkmıştır.

 

SİYASİ ÇAPSIZLIK VE ACZİN TRAJİK BİR ÖRNEĞİDİR

 

İP Müdiresi’nin Türk siyasi hayatında vesayetçiliğin ve darbe seviciliğin odağı hâline gelen CHP ile ünsiyet etmekte neden zorlanmadığı sorusunun cevabı da böylece öğrenilmiştir.

 

Siirt'in Kurtalan ilçesinde bir hainin sözde Kürdistan beyanı karşısında Müdire’nin gösterdiği cebin ve ürkek tavırsa ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur.

 

Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi de cesaretinden değil, ödlekliğini gizleme telaşındandır.

 

MÜDİRE MERAL, HER TÜRLÜ ÇİRKİNLİĞİ SERGİLEMEKTEDİR

 

Süleyman Özmenlerin, Dursun Önkuzuların kutlu bayrağını şerefle taşıyan o aziz gençleri aşağılamak için sarf ettiği hakaretamiz kelimeleri, ar damarı çatlamış Müdire’ye misliyle iade ediyoruz.

 

İsyan, hazımsızlık ve tahammülsüzlük girdabında çırpınan Müdire de, hempaları da, yanaşmaları da Ülkücülerin attığı tırnak bile olamaz.

 

Müdire Meral, hemen her konuşmasında kadın olmanın zorluğundan bahsetmekle birlikte Türk kadınını süsleyen geleneksel vakara mugayir her türlü çirkinliği sergilemektedir.

 

Siyasi rakiplerine karşı; kadına yakışmayan seviyesiz bir üslup, pespaye bir tavır takınmaktan geri durmamaktadır.

 

SİYASET MESLEĞİ İÇİN UTANÇ NUMUNESİDİR

 

İP Müdiresi; Türk aile yapısı içinde başat konuma sahip muhterem kadınlarımız için en kötü örnek, siyaset mesleği için de utanç numunesidir.

 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerini çarpıtarak, “Sıkıysa gelin Zülfikar’la boynumu vurun.” diye efelenen bu acuzeye son sözümüz şudur:

 

Siyasi defolarını beyhude yere pişkinlik ve yüzsüzlükle bastırmaya çalışma! Biraz sabret ve bekle! 2023’te sandıktan çıkan millî irade, Zülfikar misali boynunu vuracaktır."