SİYASET
Giriş Tarihi : 19-12-2021 15:57   Güncelleme : 19-12-2021 16:00

MHP'li Yalçın: SİYASET+Kılıçdaroğlu+Babacan+Davutoğlu+Akşener+Karamollaoğlu+HDP Eş Başkanları=Kriz ve Kaos

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Yalçın açıklamasında, "Türk siyasi hayatının insicamını bozmaya dönük küresel denklem şudur: SİYASET + Kılıçdaroğlu + Babacan + Davutoğlu + Akşener + Karamollaoğlu + HDP Eş Başkanları = Kriz ve Kaos." ifadelerini kullandı.

MHP'li Yalçın: SİYASET+Kılıçdaroğlu+Babacan+Davutoğlu+Akşener+Karamollaoğlu+HDP Eş Başkanları=Kriz ve Kaos

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın ifadeleri şu şekilde;

 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin millet nezdindeki yüksek itibarını ve MHP’nin siyasete güven aşılayan işlevini hazmedemeyen devasız politikacı Ali Babacan, çıkardığı yeli ipe dizercesine bir formül uydurmuş.

 

Biz de Babacan’ın üfürükten formülüne kuvvetli MHP rüzgârıyla mukabele edelim. Türk siyasi hayatının insicamını bozmaya dönük küresel denklem şudur: SİYASET + Kılıçdaroğlu + Babacan + Davutoğlu + Akşener + Karamollaoğlu + HDP Eş Başkanları = Kriz ve Kaos.

 

Küresel denklemi bir de milletin siyasete bakış mantığı ve matematiğiyle yazıp çözüm formülünü verelim: SİYASET - Kılıçdaroğlu – Babacan – Davutoğlu – Akşener – Karamollaoğlu - HDP Eş Başkanları = İstikrar ve Huzur.

 

Türkiye’nin küresel aktörlerce hem iç hem de dış tehdit ve badirelere sürüklenmeye çalışıldığı dönemlerde milletin çıkarlarını korumak dururken milletin sırtından kazandıklarının derdine düşen patronlar kulübü TÜSİAD hakkında da bir çift kelam edelim.

 

Gelecekteki dolar borçlarını şimdiden kurtarmak için pervanelerin ışığa koştuğu gibi dolara koşan para babaları, Türk ekonomisinin verdiği varlık mücadelesinde elini taşın altına koymak yerine yine bozguncuların ve vesayet odaklarının safında yer aldı.

 

Küresel piyasalardaki krizlerin etkisiyle içeride ekonomik problemler ortaya çıktığında dolara saldırmak, kendi ayağına kurşun sıkmaktan farksız... Böylesi anlarda dolara koşmak; başa döndüren, dairesel bir kısır döngü...

 

Sermayedarların, para babalarının, piyasa aktörlerinin panik içinde dolara yönelmesinin; doların oynaklığını tetikleyen unsurların başında geldiğini artık sokaktaki vatandaş da biliyor. Patronlar kendi konumlarına güvenmiyor ki siyasete güvensin.

 

Malum patronlar kulübüyle –mikro muhalif Babacan dâhil- zillet ittifakının bütün ayaklarının örtüşen izleri gösteriyor ki yamalı muhalefetle büyük sermayedarlar Türkiye’de spekülasyonların teşvikçisi, krizlerin tahrikçisi rollerini eşgüdümlü olarak oynuyorlar.