SİYASET
Giriş Tarihi : 13-06-2021 13:15   Güncelleme : 13-06-2021 13:29

MHP'li Yalçın: Türk Milleti bunların ne mal olduklarını çok iyi bilmektedir

MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın'da son günlerde Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu'nun Milliyetçi Ülkücü Hareket'i hedef alan karalama kampanyalarına karşı sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yalçın açıklamasında, Davutoğlu'nun son günlerde Ülkücüleri ısrarla hedefe koyması Ülkü Ocaklarının atamalarına karışması FETÖ taktiğine benzemektedir. Kendisine bu aklı verenler, Milliyetçi-Ülkücü hareketi hedef almasını özellikle tembihlemişlerdir. dedi.

MHP'li Yalçın: Türk Milleti bunların ne mal olduklarını çok iyi bilmektedir

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EDİP SEMİH YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI

Anlaşılan o ki başbakanlıktan azledilmesinin sebebini hâlâ MHP'nin tutumunda arayan Davutoğlu; beslediği kin ve garezi, ipliğini pazara çıkaran partimizi ve Ülkü Ocaklarını karalayarak izhar etmektedir.

Davutoğlu'nun son günlerde Ülkücüleri ısrarla hedefe koyması Ülkü Ocaklarının atamalarına karışması FETÖ taktiğine benzemektedir. Kendisine bu aklı verenler, Milliyetçi-Ülkücü hareketi hedef almasını özellikle tembihlemişlerdir.

Ne var ki Sözcü, Karar, Fitneçağ gibi medyada yuvalanmış ve uyduruk sütre gerisinden efelik taslayan birtakım Ülkücü muarızları, fırsatı ganimet bilerek söz konusu hadiseyi kaşımaya, ‘siyasi etik’ üzerinden de MHP’yi hedefe koymaya çalışmaktadır.

Bunlar;kuyruklu yalanları tatlı bir masal gibi anlatır, Pinokyo gibi uzayan burunlarını her yere sokmaktan zevk alırlar.

Bunlar;namertliği bir övünç payesi, bir ayrıcalık olarak kabul eder,şahsiyetsizliklerini kamuoyu önünde bir nişane gibi sergilemekten asla fütur getirmezler.

Doğruları dile getirmek, dürüstlük, hakkaniyet ve aklıselim bu tür mevkuteler için zararlı davranışlardır.

Türk milleti bunların ne mal olduklarını çok iyi bilmektedir.

Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir.