SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2021 09:54   Güncelleme : 19-03-2021 11:51

MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı başladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı parti Lideri Devlet Bahçeli'nin salona gelmesiyle başladı.

MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı başladı

MHP’nin 13. Olağan Kurultayı bugün Ankara Spor Salonu’nda “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla yapılacak. 

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kurultayı bugün Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultayda MHP Lideri Bahçeli Genel Başkanlık için tek aday olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli salona giriş yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kurultaya seyirci alınmazken, tedbirler sıkı uygulandı. MHP’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü olan 18 Mart’ta gerçekleştireceği büyük Kurultay, “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik”, “Kazanan Türkiye olacak” sloganıyla yapılacak. MHP’nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölümünün ardından 1997’deki olağanüstü kurultay ile Genel Başkan olan Devlet Bahçeli, kurultaya tek aday olarak girecek. 24 yıldır Genel Başkanlık görevini yürüten Bahçeli, delegelerden 9. kez vize isteyecek. Doğal delegelerle birlikte yaklaşık bin 400 delegesi olan MHP’nin 13. Olağan Kurultayı’nda 75 üyeli Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu üyeliği için seçim yapılacak. Kurultay’da Divan Başkanlığını Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yapacak.

 

İSTİKLAL İÇİN BİRLİK İSTİKBAL İÇİN DİRLİK

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kurultayında kullanılacak slogan açıklandı. Buna göre; 13. Olağan Kurultayın sloganı "İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak" olarak belirlendi.

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

Bahçeli’nin kurultay konuşmasında iç ve dış politikadaki gelişmelerle ilgili mesajlar vermesi, ‘beka’ ve Cumhur İttifakı vurgusu yapması bekleniyor. Kurultay öncesinde partinin sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda da Bahçeli’nin, “Birlik varsa düzen vardır, dirlik varsa istikrar vardır. Beka vardır, istikbalin perdelenmesi boşunadır. Milli bekaysa konu, canımızın ne ederi, cananımızın ne değeri, bin defa feda olsun” ifadeleri yer aldı.