GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2021 15:45   Güncelleme : 14-06-2021 15:48

Odak 2023 ulusal basında büyük yankı uyandırdı

Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan hızlı okuma teknikleri ve anlama kabiliyetini arttıran yapay zeka teknolojisinin bir ürünü olan Odak 2023 ulusal ve yerel basında büyük yankı uyandırdı. Sayısız medya kuruluşu tarafından duyurulan proje büyük bir ilgi ve merakla takip edildi.

Odak 2023 ulusal basında büyük yankı uyandırdı

Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Odak 2023 yapay zeka teknolojisi ulusal basında büyük yankı uyandırdı. Anadolu Ajansı İHA, Yeni Şafak, Beyaz Gazete, Haberler.com, Sputnik gibi büyük haber ve iletişim kurumları projeye yoğun ilgi gösterdi.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM DUYURMUŞTU

Yapay zeka yazilimi olana Odak 2023,ün duyurusunu yapan Yıldırım 

Dakikada kaç kelime okuyorsunuz merak ettiniz mi?

Ülkü Ocakları tarafından #YapayZeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen ODAK2023 yazılımı; Türk gençliğinin daha hızlı okuması, okuduğunu daha iyi anlaması ve odaklanması için hazırlanmıştır. 2023 Lider Ülke Türkiye' hedefine emin adımlarla ilerleyen Türk gençliğini çağın ötesine geçen bir anlayışla donatmak, geliştirmek, ileriye taşımak için durmak bilmeden çalışıyoruz.  ifadelerine yer vermişti.

ULUSAL BASINDA İLGİ KAYNAĞI OLDU 

İHA, Anadolu Ajansı, Yeni Şafak, Sputnik, Beyaz Gazete ve birçok haber platformu tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan proje ülke gündemine oturdu. 

Sayısız haber sitesine konu olan Odak 2023 çeşitli şekillerde tanıtıldı. 

İŞTE İLGİ İLE KARŞILANAN ODAK 2023 DUYURAN BAZI MEDYA PLATFORMLARI 

Anadolu Ajansı: 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, içeriğindeki oyunlarla göz, beyin ve hafıza arasındaki koordinasyonu güçlendiren "Odak2023" isimli bilgisayar yazılımı hazırladıklarını bildirdi. 

Sputnik: 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, içeriğindeki oyunlarla göz, beyin ve hafıza arasındaki koordinasyonu güçlendiren "Odak2023" isimli bilgisayar yazılımı hazırladıklarını bildirdi. 

 

Yeni Şafak: 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, içeriğindeki oyunlarla göz, beyin ve hafıza koordinasyonunu güçlendiren ve 3-4 saatte okunan metni, 1 saatte okunacak seviyeye getiren "Odak2023" isimli bilgisayar yazılımı hazırladıklarını açıkladı.

ODAK 2023' ÜN İLGİ KAYNAĞI OLAN DİGER HABER SİTELERİ 

Birçok medya platformu tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Odak 2023'e 

Beyaz Gazete, Haberler.com, Sondakika haber, gibi sayısız medya platformu da dahil olurken geliştirilen yazılımın yoğun ilgi ile karşılanacağı öne sürüldü. Sayısız proje ile adından söz ettiren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın yeni projelere ise ne zaman imza atacağı merak konusu oldu. Üretim merkezi haline gelen vakıf Türk gençliği ve öğrenciler için araştırma ,  geliştirme ve üretme alanında sayısız hizmet vermeye devam edecegini projeler ile göstermeye devam ediyor.

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN BASINA TEŞEKKÜR

Basının yoğun ilgisi sonrası Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım bir nezaket örneği ile projeye yougun ilgi gösteren basına, 

Ülkü Ocakları olarak hazırladığımız ODAK2023 Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı başta olmak üzere Türk Gençliği için başlattığımız projelerimize ilgi gösteren haber ajanslarımıza ve değerli basın mensuplarına teşekkür ederim.

ifadeleri ile değindi.