GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 14:47   Güncelleme : 30-03-2021 16:34

Oğlundan sonra şimdi de kardeşi...

Fransa’nın himayesinde Doğu Türkistan Milli Meclisi’ni kuran Seyit Tümtürk’ün oğlu İbrahim Tümtürk’ün Zeytinburnu’nda yaklaşık 700 bin zayıflama ve cinsel etkili hap ve gizli kameralarla yakalanmasının ardından kardeşi Abdulkadir Tümtürk’ün Çin ziyareti yeniden gündeme geldi. Uygurların, söz konusu ziyareti “Sadakat ziyareti” olarak yorumlaması dikkat çekti.

Oğlundan sonra şimdi de kardeşi...

Seyit Tümtürk’ün oğlu İbrahim Tümtürk’ün Zeytinburnu’ndaki bir evde kaçak içki, kaçak sigara, 700 bin zayıflama ve cinsel etkili hap, hassas terazi, 40 adet flash bellek şeklinde gizli kamera, 3 adet anahtarlık şeklinde gizli kamera ve 1 adet bıçak ile yakalanması şoke etmişti.

Operasyonda çok sayıda kaçak içki, sigara ve cinsal içerikli haplar yakalanmıştı.

Seyit Tümtürk’ün kardeşi Seyit Abdulkadir Tümtürk’ün Çin’e yaptığı ziyaret tepkilere neden oldu. Ziyaretin ne zaman ve neden yapıldığını öğrenilemezken, sosyal medya kullanıcıları tepkilerini dile getirdi.

Abdülkadir Tümtürk'ün Çin ziyaretinden geriye bu mutluluk pozları kaldı

SEN ÖNCE OĞLUNA, KARDEŞİNE SAHİP ÇIK!

Seyit Tümtürk’e tepki gösteren yüzlerce sosyal medya kullanıcısı, “Sen önce oğluna, kardeşine sahip çık. Oğlun burada binlerce Türk’ü zehirledi, sonra ABD’ye kaçtı. Kardeşin “sadakat” ziyareti mi yaptı Çin’e” diyerek tepki gösterdi.
Kullanıcılar Seyit Tümtürk’e şu sorularla seslendi;

-Oğlun şu an Amerika’da ne yapıyor? Neden Türkiye’den gitti?

-Kardeşin ve sen ticari olarak ne iş yapıyorsunuz?

-Kardeşin, Çin’e ne zaman ve neden gitti?

-Milyonlarca Doğu Türkistan’ı inim inim inlerken kardeşinin gülerek turistlik pozları vermesi kanına dokunmadı mı?

- Hayret kardeşini nasıl tutuklamamışlar? Yoksa işbirliğiniz mi var?

-Sen neden hiç Doğu Türkistan’a gitmedin? Tutuklanmaktan mı korkuyorsun? Tutuklansan da bu dünya kamuoyunun gündemine gelmez mi? Doğu Türkistan davası daha fazla dikkat çekmez mi?

-Doğu Türkistan gibi mukaddes davadan önce sen kendi evini temizle

İLGİLİ HABERLER