GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 16:29   Güncelleme : 24-08-2021 19:27

Orman yangını çıkaran PKK'lılar iftira kampanyasına başladı

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde eş zamanlı orman yangınlarını çıkarttığı belirlenen kişilerin tamamı PKK'lı çıktı. Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticileri de kundaklamaları bir bir kabul ederken, yeni bir yalan ve algı kampanyası başlatıldı. Çıkarılan her yangında en ön sırada mücadele eden ve lojistik destek sağlayan Ülkü Ocakları'na yönelik kimliği ve kaynağı belirsiz bir iddia üzerinden karalama kampanyası yapılmaya başlandı. İftirayı atan cahillerin Ülkü Ocaklarında üye kayıt sisteminin olmadığını bilmiyor olması da iftiracıların ne kadar art niyetli olduklarını gözler önüne seriyor.

Orman yangını çıkaran PKK'lılar iftira kampanyasına başladı

PKK'lıların hedefi yine Ülkü Ocakları oldu. Çıkarılan orman yangınlarından yeterli kaosu alamayan örgüt militanları ve sempatizanları yeni bir algı ve karalama kampaynsına girşmeye başladı. Kimliği ve kaynağı  belirsiz bir yalan iddia üzerinden sosyal medyada algı oluşturmaya çalışna örgüt hayranları Manavgat yangınları sırasından ve sonrasında var gücü ile mücadele eden Ülkü Ocakları'nı hedef gösterdi. Söz konusu iddia üzerinden sözde Serik Ülkü Ocakları  üyesi olan bir şahsın orman yangınlarını başlattığı ortaya atıldı defalarca kez emniyet güçleri tarafından suç üstü yakalanan PKK terör örgütü mensuplarının karalama kampanyası çabası aciziyetin resmi olarak yansıdı. 

İFTİRA KAMPANYASINI PKK'LI HESAPLAR VE PKKLI SİTELER YAPARKEN, HDP'NİN ORTAĞI CHP'LİLER DE İFTİRAYA ALET OLDU 

İlk olarak PKK yayın organı olduğu bilinen Artı TV tarafından ortaya atılan yalan iddia üzerine destekçi yayın organlarıda bir bir zihniyetlerini ifşa etmeye başladı. Ortaya çıkan karalama kampanyası sonrası çok sayıda kullanıcının çıkan yalan iddia üzerinden hesapların incelenmesi gerektğine yönelik tepkilerini dile getirdi. Manavgat yangınının Ülkü Ocakları Mensubu bir kişi tarafından çıkarıldığına dair yalan iddialar ile gündeme gelme çalışan PKK terör örgütü mensubu ihtiyaç duydupu desteği sosyal medya militanlarından bulmaya devam ediyor. Söz konusu iftiranın paylaşımını yapan hessapların içerikleri incelendiği zaman örgütün bir numaralı sempetizanı ve destekçileri olduğu saptandı. 

SÖZDE YANGIN ÇIKARAN ÜLKÜ OCAKLARI ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELEYİ BAKIN NASIL SÜRDÜRDÜ

Çıkaralan yangınlarda en ön sırada mücadelelerini sürdüren ve sonrasından bölge bölge etap etap yangın sonrası toparlama kampanyaları sürdüren Ülkü Ocakları MHP Lideri Devlet Bahçelli'nin talşmatları başlatılan ve yangınlarda hayvanları telef olan ailele için yardım kampayasında toparlayıcı rolü üstlendi. 3 etapta yapılan ve halkın imdadına yetişen yardım kampanyası hem yerel halk hemde ülke gündeminde defalarca konuşuldu ve takdir edildi. Kampanylar sonrası provokasyon ve karalama kampyansı yapanların malesef yangın yerlerinden kaybolduğunu belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın tamda belirttiği gibi kaostan beslenenler bu kezde iftira ve yalan iddialar üzerinden beslenmeye çalıştı. Szöde yangın çıkaran Ülkü Ocakları mensublarının  bu yangın yardımı kampanyalarında nasıl çaılştıklarına ilgili haberler ile bakalım.

                                                 

                                             İŞTE İDDİALARI HAFTALAR ÖNCESİNDE ÇÜRÜTEN ÇALIŞMALAR