GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2022 12:25   Güncelleme : 18-02-2022 12:25

Pensilvan'ya Senato Adayı Prof. Dr Mehmet ÖZ, Fetullah Gülen'in Hamiliğine Soyundu

Pensilvan'ya Senato Adayı Prof. Dr Mehmet ÖZ,   Fetullah Gülen'in Hamiliğine Soyundu

Cumhuriyetçi Parti'nin Pensilvanya senato üyeliğine aday olan ABD'de yaşayan Türk asıllı ünlü kalp cerrahı ve aynı zamanda televizyon programcısı olan Mehmet Öz, The Washington Post gazetesine verdiği demeçte:

FETO  Terör Örgütünü Hamisliğine Soyundu !
"Terörist başı Fethullah Gülen'in 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu olduğuna ilişkin iddiaların inandırıcı değil. O Pensilvanya'da kalmayı sürdürecektir. Gülen'e dokunulamaz." dedi.. 
Birçok kesim ve  sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılanan bu söylemlerden sonra 
Dr. Mehmet Öz‘ün babası Prof. Dr. Mustafa Öz'ün 1999 yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e yurt dışına kaçabilmesi için yardım eden isimlerden biri olduğuna dair iddialar yeniden gündeme getirildi. 
FETÖ Çatı Soruşturması kapsamında tanık olarak ifadesi alınan Cem Fadıl Bozkurt, ifadesinde İshak Alaton’un örgüt ile bağlantısının olduğunu, FETÖ elebaşının Prof. Dr. Mustafa Öz ile konuştuğunu iddia etmişti. Bu iddialara göre Mustafa Öz, FETÖ elebaşının sağlık nedenleriyle yurt dışında tedavi edilmesini sağlayacak bir hastane raporu çıkarttı. Bozkurt, ayrıca Mehmet Öz’ün tedavi için ABD’ye gelen Gülen’i hastaneye yatırdığını ve “Ülkesinde tedavi yapılamaz, burada kalması uygundur” şeklinde bir rapor aldığını öne sürdü. Bu şekilde hastanede bir hafta on gün kalan Gülen’e oturma izni verilmiş.