GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 16:49   Güncelleme : 23-07-2021 17:52

Sedat Peker Suç örgütüne üye 9 kişi yağmacılık suçu ile tutuklandı

Adı uyuşturucu, insan kaçakçılığı, gasp, adam yaralama, adam öldürme ve öldürtmeye teşebbüs gibi sayısız suçlarala anılan ve şuan kaçak durumda bulunan Sedat Peker'in kurmuş olduğu suç örgütüne yönelik operasyonlarda ilk karar açıklandı. Sedat Peker suç örgütü üye olduğu iddiası ile gözaltına alınan 9 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

Sedat Peker Suç örgütüne üye 9 kişi yağmacılık suçu ile tutuklandı

Son zamanlarda çeşitli iftira ve suçlamalar ile sosyal medya mecralarından hedef gösterme ve algı oluşturma çabasında olan Sedat Peker ve örgütünde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sayısız kez toplumu kin ve nefrete yöneltme, yalan beyan oluşturma, devlet ve devlet görevlileri hakkında asılsız iddialarda bulunduğu gerekçesiyle sosyal medya hesapları kapatılan Sedat Peker'in geçtiğimiz günlerde suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. 

YAĞMA, ADAM YARALAMA VE KAÇIRMA 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele birimi tarafından 12 Temmuz'da Sedat Peker ve organize suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. Sayısız suç dosyasına yönelik başlatılan operasyoblar sonucu, 16 şüpheli yakalanırken dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4'ü savcılık ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Suç dosyalarının kabarıklığı şaşkınlık verici bir durumdayken Sedat Peker'in suç örgütü yavaş yavaş Emniyet ekipleri tarafından daraltılmaya başlandı. Tutuklanan zanlıların yağmacılık suçlarıda dahil edilere tutukluk hallerinin devamına karar verildi.

PEKER'İN YAKIN ADAMI FİKRET AYDIN'DA TUTUKLANANLAR ARASINDA 

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği 3 şüphelinin adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar verirken aralarında Fikret Aydın'ın da bulunduğu 9 şüphelinin 'Var olan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanarak yağma" ve ''Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.