GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 23:37   Güncelleme : 23-04-2021 00:43

Şehit Aileleri Derneği'nden fenomen Beyza Tufan'a tepki!

Şehit Aileleri Dernekleri, kendileriyle bir bağı olmayan kişilerin şehit ve derneklerin isimlerini kullanarak siyasi çıkar elde etmeye çalışan kişilere tepki gösterdi. İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Kadir Yazıcı, sosyal medya fenomeni Beyza Tufan’a tepki göstererek; “Kimse aziz şehitlerimizi ve şehit derneklerimizi kendi siyasi emellerine alet etmeye kalkmasın!” dedi.

Şehit Aileleri Derneği'nden fenomen Beyza Tufan'a tepki!

İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Kadir Yazıcı, sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla Şehit Dernekleri üzerinden siyasi nüfuz elde etmeye çalışan kişilere sert tepki gösterdi. Yazıcı, bir dönem İyi Parti’de görev yapan, Mansur Yavaş’a yakınlığıyla bilinen sosyal medya fenomenlerin Beyza Tufan’ın şehit derneklerini kendi emellerine kullanmakla suçladı.

"BASIN SÖZCÜSÜ" UNVANIYLA SİYASİ ŞOVA YELTENMESİN!

İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Yazıcı, Sosyal medya fenomeni Beyza Tufan’a tepki gösterdiği mesajı şöyle: “Kimse aziz şehitlerimizi ve şehit derneklerimizi kendi siyasi emellerine alet etmeye kalkmasın! Hele hele ailesinden bir tane bile şehit bulunmayan kişiler, şehit derneklerinin adını kullanarak "Basın Sözcüsü" unvanıyla siyasi şova yeltenmesin, kendi reklamını yapmasın!”

İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Kadir Yazıcı

İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Kadir Yazıcı

ŞEHİT AİLESİNE DE HAKARET ETMİŞTİ

Fenomen Beyza Tufan’ın daha öncede ailesini PKK terörüne kurban vermiş şehit ailelerine de ağzı alınmayacak ifadeler kullandığı belirtildi. Tufan’ın bir paylaşımında şehit ailesine “PKK Sevici” ifadesini kullandığı daha sonra da tepkiler üzerine araya kişiler koyarak özür dileği öğrenildi.

SOSYAL MEDYA'DAN TEPKİLER YÜKSELDİ

İstanbul Şehit Aileleri Başkan Vekili Yazıcı'nın paylaşımına destek veren sosyal medya kullanıcıları, Tufan'ın şahsında şehitler üzerinden prim elde etmeye çalışan kişilere fırsat verilmemesi çağrısında bulundu.