GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 12:49   Güncelleme : 27-03-2021 13:02

Şehit Fikri Arıkan şehadetinin 39 yılında unutulmadı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ülkücü Şehit Fikri Arıkan'ı şehadetinin 39 yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Türk milletini sevmenin bedelini darağacında ödeyen, dik duruşu ile Ülkücü Türk gençliğine örnek olan şehidimiz Fikri Arıkan ağabeyi şehadetinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim bizleri şehitlerimizin yolundan ayırmasın. İfadelerinde bulundu.

Şehit  Fikri Arıkan şehadetinin 39 yılında unutulmadı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ülkücü şehit Fikri Arıkan'ı şehadetinin 39. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

Yıldırım şu ifadelerde bulundu, 

Türk milletini sevmenin bedelini darağacında ödeyen, dik duruşu ile Ülkücü Türk gençliğine örnek olan şehidimiz Fikri Arıkan ağabeyi şehadetinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. 

Rabbim bizleri şehitlerimizin yolundan ayırmasın. 

Aziz ruhu şad, mekanı cennet olsun.

FİKRİ ARIKAN KİMDİR?

1950 doğumlu olan ülkücü şehit Fikri Arıkan Çorum'un Alaca kazasından olup 32 yaşındaydı. Ankara Türközü Bademlidere semtinde oturuyordu. Ankara'da cereyan eden bir takım olaylara karıştığı iddiasıyla tutuklanarak Mamak Askeri Cezaevi'ne kapatılmıştı. Yargılandığı 12 Eylül mahkemelerinde darbeciler tarafından  "idam"ına karar verildi. 27 Mart günü, sabahın ilk saatlerinde Mamak Cezaevi'nde asılarak şehit edildi. Cenazesi, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi. Uçmağı kutlu olsun