GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 15:37   Güncelleme : 05-03-2021 15:49

Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı

Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 11 askerimiz için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde helikopter kazasında şehit olan 11 askerimiz için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli, kabine üyeleri, şehitlerin aileleri ve birçok vatandaş katıldı. Törenin yapılacağı Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ne götürülen naaşlar, cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:  KOMUTANLIĞIN ÖTESİNDE DURUŞUYLA OSMAN ERBAŞ MÜTEVAZILIĞIYLA ÇOK DEĞERLİYDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "Musalla taşında ebediyete uğurladığımız şehitlerimizle son buluşmamızda, temenni ediyorum ki, Sevgili Peygamber'in sancağı altında bizi buluştursun. Komutanlığın ötesinde duruşuyla Osman Erbaş mütevazılığıyla çok değerliydi. "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar dirilerdir, siz bilemezsiniz". 11 şehidimizi Hakk'a uğurlarken, diri olan bu şehitlerimiz Sevgili Habibi'n sancağı altında, biliyoruz inşallah. Biz şehitlerimizin şahitliğine muhtacız. Rabb'im bizlere de bu mertebeyi nasip etsin." dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy), Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş-Afşin), Albay Şentürk Aydınyer (Kars), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra), Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Kahramanmaraş-Onikişubat), Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale), Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of), Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar), Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar), Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı) ve Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit olmuştu.