GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 11:43   Güncelleme : 04-03-2021 12:00

Şerefin kadar konuş Levent Gültekin...

Her fırsatta MHP’ye ve Ülkücülere kin kusan gazeteci müsveddesi, FETÖ ve Bebekkatili Öcalan övücüsü Levent Gültekin, şimdi de utanmadan Başbuğ Alparslan Türkeş’e saldırdı. Malum zihniyetin kanalında (Halk TV) "Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş” sözlerini sarf eden Gültekin’e çığ gibi tepki yükseldi.

Şerefin kadar konuş Levent Gültekin...

Terör örgütleri FETÖ ve PKK’ya yaptığı güzellemeleriyle tanınan Levent Gültekin, çirkin açıklamalara imza attı. Halk TV’de katıldığı programda konuşan Gültekin, "Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" sözlerini kullandı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Skandal sözlerin ardından Levent Gültekin ve Halk TV’ye tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medyada da tepki gösteren binlerce kişi Levent Gültekin’e “hadsiz, seviyesiz, ahlaksız, terbiyesiz” sözlerini kullandı.

ŞEREFİNİZ KADAR KONUŞUN

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Meclis Grup toplantısında kullandığı “Şerefiniz kadar konuşun desek ağzını bıçak açmayacak ne kadar sabıkalı ve sicili karanlık kişi varsa HDP’yi kollamak için demokrasiyi kullanmaktadır” sözleri kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı… Sosyal medya kullanıcıları, Levent Gültekin’e “Şerefin kadar konuş” diyerek MHP liderinin sözlerini hatırlattı.

“HAİNLERE ÖZGÜRLÜK İÇİN FİTNE ÜRETEN LEVENT!”

Türkgün Gazetesi’nin usta kalemi Yıldıray Çiçek, “Hainlere özgürlük için fitne üreten Levent!” başlıklı yazısında Levent Gültekin’in ne menem bir Adem olduğunu anlatmıştı. İşte o yazıdan çarpıcı bölümler:

Kişiliğini yansıtan bu özet bile aslında Levent Gültekin’in fikrini, düşüncesini deşifre ediyor. Onun derdinin hainlere demokrasi ve özgürlük olduğu çok net anlaşılıyor. Cumhur İttifakı’na olan nefretin sebebi de hainlere geçit verilmemesidir. Emin olun başka bir derdi yoktur.

Binlerce askerimizin, polisimizin, vatandaşın ölümünde PKK’lı teröristleri azmettiren terörist Demirtaş için “Selahattin Demirtaş’a uygulanan rehine politikasına artık son verilmeli.” diyen Levent Gültekin, Türkiye’de demokrasiden, baskı rejiminden bahsediyor. Allah’ım bizlere sabır, bunlara da akıl, mantık ve karakter ver…

“Öcalan’ın açıklamasını nasıl buldunuz?” diye soruyorlar.

“İyi bir açıklamaydı. Ben de gazeteci olarak bir açıklama yazacak olsam aynısını yazardım” diyor.

“HDP-PKK ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye soruyorlar. “Bize PKK ile ilişkisini kesmiş bir HDP lazım değil, böyle saçma bir talep olmaz ki. Bu insanlar HDP’ye o sorunu çöz diye oy verdiler. PKK ile ilişkisini kesmesi ne demek? HDP’nin PKK ile ilişkisini asla kesmemesi lazım bu sorun bitinceye kadar.” diyor.

“HDP’ye bakışınız nedir?” diye soruyorlar. “Ben HDP’lilerin daha fazla işin içinde olması gerektiğini savunanlardanım” diyor.

“Kerkük’teki gelişmelere nasıl bakıyorsunuz?” diye soruyorlar. “Sen, Kerkük Türkmenlerin dersen, birileri de Diyarbakır benim der” diye cevap veriyor. Yani diyor ki, “PKK ve Barzani Diyarbakır benim derse ne yapacaksınız?”

“AKP-cemaat ilişkisini” soruyorlar. “Cemaatle AKP’nin kavgasından keyif alanlara şaşırıyorum. Bu kavganın onları etkilemeyeceğini düşünüyorlar. Hocaefendinin dediğinin çok doğru çıktığını da görüyorum. İsrail’in otorite olduğunu hepimize de gösterdi.” diyerek Hocaefendi güzellemeleri yapıyordu.