GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 14:51   Güncelleme : 30-07-2021 14:58

Silifke'de orman yangınında zarar gören mezarlıkta şehidimizin mezarı ve Türk Bayrağı yanmadı

Mersin'in Silifke ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangınında bir mezarlıkta hasar gördü ve komple yandı. Ancak görenlerin duygu seline kapıldığı bir görüntü daha vardı. 2018 yılında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen'in kabri ve Türk bayrağının zarar görmemesi dikkati çekti.

Silifke'de orman yangınında zarar gören mezarlıkta şehidimizin mezarı ve Türk Bayrağı yanmadı

Silifke'de dün sabah saatlerinde Boğsak mevkisinde başlayan, Işıklı, Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerine yayılan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.Yangından etkilenen Yeşilovak Mahallesi'ndeki Çankaya Mezarlığı'nın bir kısmında da hasar oluştu. Mezarlıkta kabri bulunan şehit Dikmen'in kabri ve Türk bayrağının zarar görmemesi ise dikkati çekti. Kısa sürede sosyal medyada hızla yayılan görüntüler ile hem şehidimize hem de bütün vatan evlatlarına dualar edildi. 

ŞEHİDİMİZİN MEZARI VE TÜRK BAYRAĞIMIZ YANMADI 

Tunceli 'nin Nazımiye ilçesinde Ekim 2018'de olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit düşen Dikmen'in kabrini ziyaret eden vatandaşlar dua etti. Vatandaşlardan Soner Yeşil, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda şehidin mezarının zarar görmediğini öğrendiğini ve kabri ziyarete gittiğini söyledi. Bölgedeki yangının çeşitli alanlarda hasara neden olduğunu anlatan Yeşil, "Mezarlıklarımız yandı ama şehidimizin mezarı yanmadı. Bayrağımız yanmadı" dedi