SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2022 20:57   Güncelleme : 23-03-2022 21:09

Sosyal Medyadaki Gücünü Arttırmak İçin MHP'den Yeni Bir Adım

MHP"; Sosyal medyanın etkili kullanımı, içerik üretme stratejileri, sosyal medya trendleri ve parti faaliyetlerinin daha güçlü bir şekilde paylaşılması  konularında  İl başkanlıklarındaki "Sosyal Medya Sorumluları" na eğitim verecek .

Sosyal Medyadaki Gücünü Arttırmak İçin MHP'den Yeni Bir Adım


Ülkemizde aktif sosyal medya kullanıcı sayısının nüfusumuza oranı yüzde 80'in üzerinde olduğuna  dikkat çeken  MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir , 2022 yılı verilerine göre Türkiye'nin diğer ülkelerle kıyaslandığında sosyal medyayı en aktif kullanan 6. ülke konumunda olduğuna dikkati çekti ve konuyla ilgili  şu açıklamalara değindi:
"Siber vatanın kirli ve karanlık bilgilerle kirletilmesi konusu ne yazık ki iç ve dış bazı mahfillerin sürekli uğraştığı bir alan. Bu şartlarda biz de gerek Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin Türkiye ve dünya kamuoyu ile paylaştığı açıklamaları ile parti faaliyetlerimizi ve Cumhur İttifakı'nın çalışmalarını daha geniş bir alana yayabilmek, gerekse de ülkemizin menfaatlerini koruma ve toplumsal huzurumuzu sosyal medya üzerinden yapılan yalan, karalama ve iftiralarla bozma amacı taşıyan girişimlere karşı etkinliğimizi arttırmak üzere tüm il teşkilatlarımızdaki sosyal medya sorumlusu arkadaşlarımızla bilgilerimizi tazelemek ve daha da geliştirmek üzere kapsamlı bir eğitim çalışması yapacağız. Böylelikle Metaverse gibi internetin yeni mecralarının hayatımıza girmeye başladığı bir dönemde MHP sanal dünyadaki konumunu daha da güçlendirecektir.