GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 11:09   Güncelleme : 09-03-2021 11:09

Soylu: Kandil saha raporunu ele geçirdik

İçişleri Bakanı Soylu, Kızılcahamam'da Özel Harekat Başkanlığı Birim Amirleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Soylu: Kandil saha raporunu ele geçirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öenmli konulara açıklık getirirken Kandil, Fetö ve PKK ilişkisine dair konulara açıklık getirdi.

FETÖ PKK'NIN ÜST AKLIDIR

Bakan Soylu, PKK'nın iç yazışma dilinin Türkçe olduğunu söylerken, Kandil Saha Sorumlusu'na yazılan bir raporun özel birimlerce ele geçirildiğini belirtti. Soylu, gayet düzgün Türkçe ile yazılan raporu, "PKK bizim mühendis olacak çocuklarımızı kaçırdı" sözleri ile yorumladı. Soylu, Batı ülkelerinin PKK sempatizanlığına ateş püskürdü, 'Batılı ülkedeki bazı mahfiller PKK'nın diasporası haline gelmiştir. FETÖ, PKK'nın üst aklıdır." ifadelerinde bulundu. 

KAÇIRILAN ÇOCUKLARIMIZ MÜHENDİS OLURDU

oylu, Kızılcahamam'da Özel Harekat Başkanlığı Birim Amirleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu. Soylu, "Belki sizlerin çok iyi bildiği, kamuoyunun bilmediği bir şeyi anlatıyım." diyerek, PKK'nın iç yazışma dilinin Türkçe olduğunu aktardı. Soylu, resmi yazışmalardaki kadar düzgün Türkçe kullanıldığına dikkat çekerken, Kandil'e yazılan raporun ele geçirildiğini belirtti, "Bunlar bizim mühendis olacak çocuklarımızı kaçırdılar"  dedi. oylu, PKK'nın reklamının Batılı ülkelerce şiddetli şekilde yapıldığını ifade etti, " PKK'yı dünyaya iyi bir huylu tümör olarak paylaşmaya çalışıyorlar. PKK'yı en iyi siz biliyorsunuz, habis bir urdur." açıklmasında bulundu.

Ortaya konulan tüm kirli planların karşısında Türkiye olarak biz şunu yaptık, direndik, güçlendik ve bastırdık. Birileri istedikleri kadar konuşsun, netice ortada. Herkes biliyor ki PKK'nın içerde eylem kabiliyeti sınırlıdır. silahlı terörist sayısı yurt içinde yüzde 83 azaldı, 300'ün altına düştü. Örgüte katılım tarihin en düşük, kopmalar ise tam tersine en yüksek seviyededir. 2019'da 132 kişi PKK'ya katıldı. 2020'de bu sayı 53 oldu. 2021'de ise 2 kişidir. 53 kişinin katıldığı 2020'de 243 oldu. Yani katılım sayısının 5 katı. Elbette biz bunu rastgele yapmış değiliz. İstikrar ve içeride geliştirdiğimiz kapasitenin sonucudur. Meseleye farklı bir noktadan yaklaştık. 15 Temmuz sonrası proaktif yaklaşım ile karşılık verdik. Sınır güvenliğimiz ile, jandarmamızdaki personel ve teknik kapasite artışımız ile, TSK'nın harekatları ile, Libya'da Suriye'de attığımız adımlarla, insansız hava araçlarındaki atılımlarla Türkiye bu neticeye ulaşmıştır. 90'ların Türkiye'sinden 28 Şubat'ın tokatını yemiş bir ülkenin böyle bir coğrafyada böyle bir konuma gelmesi her milletin ve liderin harcı değildir.

PKK'NIN İÇ YAZIŞMA DİLİ TÜRKÇE'DİR

Özel Harekat Başkanlığı'mızın kapasitesini artırmaya özen gösterdik. Cumhurbaşkanımızın bizzat çok büyük emekleri oldu. Şükranlarımı iletmek istiyorum.Sahada kazandığımızı masada kazanmak isteyenlere fırsat vermemek lazım. Bize PKK'yı anlatmak isteyenler Diyarbakır'daki annelere anlatsınlar.

Belki sizlerin çok iyi bildiği, kamuoyunun bilmediği bir şeyi anlatıyım. PKK'nın iç yazışma dili Türkçe'dir. İstihbarat birimlerimiz sözde 'Kandil Saha Sorumlusu'na yazılan raporları ele geçirdiler. Sayfalarca yazıda bir tane karalama yok. Gayet düzgün ve açık yazılmış. Mühendis olacak çocukları kaçırdılar. Dünyanın en verimli yaylalarına terörü musallat ettiler. Kurulduğu lanet günden beri 6 bin 21 sivili katlettiler. Bunların içinde yaşlı kadınlar, anneler, babalar, çocuklar, işçiler, imamlar, çobanlar, öğretmenler, mühendisler, yol işçileri, duvar işçileri, kundaktaki bebekten, camideki dedeye kadar katlettiler. Gencine uyuşturucu sattılar, aslan gibi jandarmayı, korucuyu şehit ettiler. Bizim bu meselede kafamız karışık değildir. Kimse bu yapılara sempati ile bakmasın. Biz büyük bir devletiz. Allah'a şükür ne yaptığımızı biliyoruz.

Gün bugündür. Zaman bu zamandır. Fırsat bu fırsattır. Gelecek nesillere terörün bir miktarını bile bırakmamak sizin namusunuz, ahdinizdir. İFADELERİNDE BULUNDU.