GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 15:58   Güncelleme : 25-02-2021 15:50

Soylu: terör örgütüne yaslanan haindir

Milli Savunma Bakan'ı Hulusi Akar'dan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da Meclis Genel kurulunda açıklamalarda bulundu.

Soylu: terör örgütüne yaslanan haindir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mecliste açıklamarda bulunurken gündeminde Gara operasyonun gereklilikleri, kaçırılıp şehit edilen şehitlerimiz ve terörden beslenen hainler vardı.

Bakan açıklamalarında,

Bir hüzünlü günde, bir yas gününde hep birlikteyiz. Bulunduğumuz görevlerden ziyade bizim için bu acıyı paylaşmak bir aile vazifesidir. Dün ben bir cenazedeydim, Mersin'de. Ünzile teyzenin elini tutamadım. Evladını kaybedenleri dün tanımadım. Gardırop siyasetçisi değiliz biz. Ünzile teyze bana bir şey söyledi. Acıyla ilgili değil, evladı ile ilgili bir şey söylemedi. 3 kere "Dik durun" dedi. Bu çocuklarımızın hiçbiri pikniğe giderken kaçırılmadı. Terör operasyonu sırasında da kaçırılmadı. 

 

Hem acımız var hem bıçağı içimize sokup biraz daha kanatmak için konuşanlar. Bu çocuklar ailelerinin yanından kaçırıldı. Açık öğretim imtihanına giderken kaçırıldı. Biri bayram ziyaretinden önce kaçırıldı. 

 

Derdimiz ne bizim Gara ile. 2019 yılında terör örgütünden yapılan tacizleri yarısı bu bölgeden geldi. Evlatlarımız artık dağa değil, okula gidiyor diye niye övünüyoruz. Bu bölgelerde göz açtırmamalıyız. Çocuklarımız şehit edilirken, ailelerini istismar etmek istediler. Belçika numarasında arayıp, 'dursunlar' çağrısı yapmaya çalıştılar. PKK ve FETÖ'nün tüm müptezellerine kadar terör örgütünden vicdan bekleyen vicdansızdır. Terör örgütüne sırtını yaslayan hain oğlu haindir.

ifadelerinde bulundu.