GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2021 18:38   Güncelleme : 25-03-2021 21:53

Tacizci CHP'li başkanın pişkin savunması: Kendi istedi!

CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A nın D.A ya cinsel taciz suçlaması nedeniyle yargılanmasına başlandı. G.Ö.A kendi istedi sözleriyle pişkin bir savunma yöntimiyle kendini savundu.

Tacizci CHP'li başkanın pişkin savunması: Kendi istedi!

Ümraniye’de 20 yaşında ki genç kıza cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 5 yıla kadar hapis cezası istenen eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A’nın yargılanmasına başlandı. G.Ö.A hakime skandal sözler ''kendi istedi''cümlesini vurguladı. 

Taciz suçlamasıyla yargılanan G.Ö.A ve skandal savunması ''kendi istedi':

D.A ÖN KOLTUĞA OTURMAMI İSTEDİ 

Cİnsel taciz mağduru D.A ise suç duyurusunun ardından hazır bulunduğu mahkeme salonunda sanık G.Ö.A 'nın tutuklanmasını isterken beni eve bırakmak isteyip ön koltuğa oturmamı istedi. Daha sonra bana cinsel tacizde bulundu ifadelerine yer verdi. Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A ise iddiaları reddederek kendi ön koltuğa oturmak istedi zorlama söz konusu değil sözleriyle kendini savunma yoluna geçti. 

Mahkeme Çıkışı, G.Ö.A

5 YIL HAPİS İSTEMİ 

Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık G.Ö.A. ve müşteki D.A. katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu, Ümraniye'de 20 yaşındaki D.A.'ya cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A., hakim karşısına çıktı. 

G.Ö.A savunmasında,  Müşteki ile siyasi parti çalışmaları sırasında tanıştık. Ben 2 Şubat 2020 tarihinde bu partnin  gençlik kolları başkanı seçildim. Olay günü arkadaşlarımızla partimize ait gençlik evinden çıkmak için hazırlanıyorduk. Şikayetçi de arkadaşlarıyla birlikte geldi. Aynı yöne gideceğimiz için bizimle birlikte gelmek istediklerini söylediler. Hep birlikte çıktık. Arkadaşları sırasıyla evlerine bıraktım. Sonra araçta D.A. kaldı. Aracın arka koltuğuna oturmuştu. Diğer arkadaşları bırakınca müşteki kendi isteğiyle benim yanıma ön koltuğa geçti. Ben bu sırada telefon görüşmesi yaptım. Buluşacağım kişilerle 30-40 dakika sonra buluşacağım konusunda konuşma geçti. Müşteki bu konuşmayı duydu. Bu süreyi birlikte geçirebileceğimi söyledi. Sonrasında Dudullu tepesine gittik. Burada banka oturduk. Aramızda herhangi olumsuz bir durum yaşanmadı. Gündeme ilişkin konuşmalar yaptık. Benim müştekiye yönelik cinsel içerikli bir konuşmam teklifim ya da bir eylemim kesinlikle olmadı. Suçlamaları kabul etmiyorum" diyerek beraat talep etti. 

Müşteki D.A ise,  Sanık ile yakın arkadaştık. Aramızda duygusal bir arkadaşlık yoktu. Olay öncesinde parti çalışmalarında, sosyal hayatta görüşüyorduk. Olay günü gençlik evinde bir çalışmamız vardı. Geç olması nedeniyle ayrılmak istedim. Kalkacağım esnada beni eve bırakacağını söyledi. Arabada 5 kişiydik. Arabaya binmeyi ve beni götürmesini kesinlikle ben teklif etmedim. Arkada oturdum. En son arkadaş inmeden benim öne geçmemi istedi. Ben de hayır burada iyiyim dedim. O da 'ben senin şoförün müyüm?' deyince ben de ayıp olmasın diye öne oturdum", Daha sonra Dudullu tepesine gittiklerini ve oturup sohbet ettiklerini anlatan D.A., arabaya bindiklerinde sanığın kendisini öptüğünü ve cinsel saldırıda bulunduğunu anlatarak, "'Sen ne yapıyorsun' diyerek kızdım, tepki gösterdim. Beni evime bırakmasını istedim. O da beni evime bıraktı. Bırakmadan önce sanığa ben bunu hiç yaşanmamış farz ediyorum. Bundan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum dedim ve yanından ayrıldım. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum"  diyerek şikayet talebinde oldu. 

MAHKEME ERTELENDİ 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 12 Mart 2020 tarihinde D.A'nın G.Ö.A.'nın kullandığı araçla Ümraniye Dudullu Tepesi olarak bilinen yere gidip bir süre bankta oturarak konuştukları ve daha sonra araca bindikleri anlatıldı. G.Ö.A.'nın araç içinde rızası dışında D.A.'yı sarılıp öptüğü ve D.A.'nın şüpheliyi ittiği belirtildi. İddianamede, şüphelinin "sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını istenirken Mahkeme, Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutuklanmasına yönelik talebi reddetti. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. 

PSİKOLOJIM BOZULDU VE KORKTUM 

Müşteki D.A psikolojim bozuldu, çok utandım ve korktum beni çok zor duruma soktu şikayetçi olmak için çok geç kalmış olabilirim ama cezasını bulmasını istiyorum diyerek sözlerini noktaladı. 

 

.