SİYASET
Giriş Tarihi : 04-12-2020 10:31   Güncelleme : 04-12-2020 10:31

TECAVÜZ SKANDALINDA İDDİALARIN ARKASI GELMİYOR

CHP’de patlak veren taciz ve tecavüz skandalları CHP’li isimleri birbirine düşürdü. Eski CHP vekili Barış Yarkadaş, CHP Maltepe İlçe yönetiminde yaşanan taciz olayına ilişkin paylaşım yaptığı için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlanmıştı.. Kaftancıoğlu’nun sözlerinin ardından katıldığı bir TV programında konuşan Yarkadaş, “Kaftancıoğlu beni bu işe dahil edince benim de cevap verme hakkım doğdu. Çünkü ben yavşakça bir ilkişkiyi deşifre ettim.” İfadelerini kullandı.

TECAVÜZ SKANDALINDA İDDİALARIN ARKASI GELMİYOR

 CHP'de patlak veren taciz ve tecavüz skandalları CHP'li isimleri birbirine düşürdü.

Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz 23 yaşındaki bir genç kıza tuvalette cinsel saldırıdan tutuklandı. Olayın ardından eski CHP milletvekili, Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından, "Tarihe not düşmek için yazıyorum: CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz'ün karıştığı cinsel saldırı olayına sessiz kalamam" diye yazdı.

SON DAKİKA! CHP'Lİ BARIŞ YARKADAŞ CANAN KAFTANCIOĞLU'NA YÜKLENDİ: YAVŞAKÇA BİR İLİŞKİYİ DEŞİFRE ETTİM!

CANAN KAFTANCIOĞLU SESİNİ ÇIKARMADI!

Yarkadaş'ın mesajının altında çok sayıda yorum yapıldı. Özlem Hanelçi isimli bir kadın, CHP'li Yarkadaş'ın söz konusu paylaşımına cevap vererek, "Bana da İl Başkan Yardımcıları ahlaksızlık yaptı. Şikâyet ettim. Tehdit edildim. Canan hanım hiç ses çıkarmadı bile. CHP'de maalesef kadın olarak siyaset yapmak çok zor. O yüzden bir şey olmaz CHP'den bu yapıyla" tepkisini gösterdi.

TACİZ SKANDALI CHP'Yİ KARIŞTIRDI

KAFTANCIOĞLU: YARKADAŞ ŞOV YAPIYOR
Yaşanan olayların arından CHP'ye yakın Cumhuriyet Gazetesi'ne röportaj veren Kaftancıoğlu, "Barış Yarkadaş o tweeti attığında biz sorumluluğumuzu yerine getirmiştik. O şahsın atılmasıyla ilgili süreç zaten çoktan başlamıştı. Barış Yarkadaş'ın ne yazdığıyla ilgilenmiyoruz. O birazcık işin şov kısmıyla ilgileniyor" dedi.

CHP'li eski vekili Barış Yarkadaş, katıldığı bir programda CHP içindeki taciz ve tecavüz olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu ve Kaftancıoğlu'nun sözlerine tepki gösterdi.

CHP'DE BİR TACİZ SKANDALI DAHA! ÖZLEM HANELÇİ CİNSEL SALDIRI MAĞDURLARININ ÇIĞLIĞI OLDU

"YAVŞAKÇA İLİŞKİYİ DEŞİFRE ETTİM"
Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlanan Yarkadaş, "Canan Hanım beni bu işin içine katınca benim de doğal olarak kendisine cevap verme hakkım oldu. Niye? Çünkü ben yavşakça ilişkiyi deşifre ettim. Ortaya çıkarttım, üstüne gittim. Yavşaklığa izin vermeyeceğiz hiçbir koşulda. Öyle bir şey yok" iddiasında bulundu.

CHP MEDYASININ SKANDALLARI ÖRTME ÇABASI MI VAR? TACİZ SKANDALINA NEDEN SESSİZ KALDILAR?

Yarkadaş'ın açıklamaları şu şekilde:
Avcılardan bir hanımefendi benim attığım tweetin altına, 'Ben de İstanbul İl Başkanları Yardımcıları tarafından tacize uğradım. Canan Hanım'a bunu bildirdim. İl Başkan Yardımcılarına bildirdim. Herhangi bir şey yapılmadı' yazmış. Benim attığım tweetin altına 3 bin tweet atılmış ben bu atılan tweeti görmedim.

Cumhuriyet Gazetesi de bu durum üzerine Canan Kaftancıoğlunu arıyor ve 'Bu konularla ilgili ne diyorsununuz?' diye yorumlarını alıyor. Canan Kaftancıoğlu da biz bu durumla ilgili gerekeni yaptık zaten demiş.

Sonra gazeteci arkadaş tekrar altında da böyle bir yorum olduğunu bir kadının daha tacize uğradığını söylüyor.

Canan Kaftancıoğlu gazetecinin bu sorusu üzerine 'Barış Yarkadaş şov yapıyor. Onun söyledikleriyle ilgilenmiyoruz' diyor. Konunun tarafı değilim. Benim haberim bile yokken Canan Hanım beni bu durumun içine katınca benim de doğal olarak kendisine cevap verme hakkım doğdu. Niye? Çünkü ben yavşakça ilişkiyi deşifre ettim. Ortaya çıkarttım, üstüne gittim. Yavşaklığa izin vermeyeceğiz hiçbir koşulda. Öyle bir şey yok...