GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 19:52   Güncelleme : 14-03-2021 22:39

Trollenen gazeteciye Tıp Bayramı'nda sitem...

Gazeteci Özlem Gürses, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’de, 'Devlet Bahçeli'ye corona aşısı yapan Gülnaz Şırınga isimli hemşire ülkücülerin saldırısına uğradı' şeklindeki trol haberi gerçek sanarak izleyenlerle paylaşmıştı. Hayali hemşire Gülnaz Şırınga, 14 Mart Tıp Bayramı’nda kendisini unutan Özlem Gürses’e seslenerek; “Aşk olsun, beni ne çabuk unuttun? İnsan Tıp Bayramımızı kutlar” dedi. 

Trollenen gazeteciye Tıp Bayramı'nda sitem...

Halk TV’de 20. Saat programını hazırlayıp sunan gazeteci Özlem Gürses, parodi haberi haberi gerçek sanmış, program konuğuna, “Siyasetin dili uzunca bir zamandır çok gergindi ve tansiyon çok yukarıdaydı. Yetmezmiş gibi sokağa da yansıdı. Bugün, çok olağanüstü bir haber okudum, Gazete Pencere’de okudum. Her sabah mutlaka okuduğum yayın organlarından biri dijitalde. Gazete Pencere’de Sayın Bahçeli’ye aşı yapan bir hemşire vardı. O hemşirenin darp edildiğini siz biliyor muydunuz? Ben de Gazete Pencere’de okudum ve aklım durdu. Aynen şöyle açıklamış. Numune Hastanesi acil servisinde tedavi altına alınmış bu hemşire hanım. Gülnaz Şırınga: ‘Neye uğradığımı anlamadım. Arkamdan gelen 4 kişi aniden sopalarla vurmaya başladı. Kendisine vururken bir yandan da ‘Canımızı acıtanın canına okuruz’ diye bağırdıklarını söyledi. Sayın Bahçeli’ye aşı yaptığı için, onun canını acıttıklarını düşündükleri için bu kadıncağızı darp etmişler” dedi.

SOSYAL MEDYADA DALGA KONUSU OLDU

Trollenen Özlem Gürses, bu açıklamasıyla gazetecilik tarihine adını yazdırırken binlerce sosyal medya kullanıcısı Gürses’i tiye aldı. Hatasının farkına vardıktan sonra bir açıklama yapan gazeteci Gürses, kamuoyundan özür dilerken, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den özür dilememesi dikkat çekmişti.