GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2022 14:51   Güncelleme : 16-02-2022 14:51

Türk Onbaşı Askerimizin Mevkidaşı Yunan Korgeneral Nikolas: Türklerden Korkmuyoruz Çünkü Yüzmeyi Öğrendik!

Köşesinde İstanbul ve Ayasofya'da yeniden çanların çalmaya başlayacağı hayalinden de bahseden Yunanlı emekli korgeneral  Tamouiridis,  "Türkiye'den Korkmuyoruz.  Bizi korkutamazsın! Ne ile isterseniz silahlanın.’ Dedi. 

Türk Onbaşı Askerimizin Mevkidaşı  Yunan Korgeneral Nikolas: Türklerden Korkmuyoruz Çünkü  Yüzmeyi Öğrendik!


YUNANİSTAN DÜNYA ORDULAR BAKIMINDAN 29 SIRADA TEKNOLOJİK SİLAH BAKIMINDAN SON SIRALARDA !
Türkiye ordu teknoloji bakımdan dünya ordularında araştırmalara göre teknolojik bakımdan 10 sıra , ordu gücü bakımından 9 sıradır. NATO Özel Kuvetler Yarışmalarında her zaman Türkiye birinci oluyor diye iptal edilmiştir! 
Uçak gemileri yapın, istediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü amiral gemilerinizi ateşe veren ve onları batıran yeni Kanarides, Miaoulides, Papanikolides ve genç ateşe vericilerimiz var! 
Tanklar alın, silahlar, toplar, İnsansız Hava Araçları yapın. Bizi korkutamazsın. Çünkü Ordumuzun yeni Kolokotronides, Karaiskakides ve Nikitarades’leri var
İstediğiniz kadar uçak alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü bizde dünyanın en iyi pilotları olan İkarus’un çocukları, Ege’nin ve Kıbrıs’ın korkusuz kartalları, gözlemcileri var!
Silahlansanız bile. Tehdit etseniz bile. Bizden kat kat fazla olsanız bile.
OSMANLI TORUNLARI KORKUSU HALEN SÜRÜYOR !
Çünkü küçük rakamlar ülkemizi hiçbir zaman korkutmadı. 
 Osmanlı tehditleri asla cesaretimizi kırmadı. Çünkü cephaneliğimizde iki yenilmez nükleer silah var var. Vatan-Yunanistan dediğimiz şeye sevgi ve Ortodoksluk dediğimiz şeye inanç! Çünkü ne yaparsanız yapın Vatanımıza ayak basmayacaksınız. Ve Polis’te (İstanbul), Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak."
diye devam ettiği yazısında haddini daha da aşarak;
HAYALİ BİLE GÜLDÜRMEYE YETTİ !
Ülkeniz, Türkiye'nin derhal yerine getirmesi gerekenler" diyerek sıraladığı maddelerde şu başlıklara yer verdi :

- Ege’de ve Doğu Akdeniz’de her türlü iddia fikrini unutun, Deniz Hukuku ve hava sahasına ilişkin uluslararası anlaşmalara saygı göstermek.
- Karasularımızın 12 deniz miline çıkarılması için uluslararası kabul edilemez savaş sebebini (casus belli) ortadan kaldırmak.

- Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımak, askerlerini Kıbrıs’tan derhal geri çekmek ve Kıbrıs sorununun uluslararası kurallar ve BM kararları doğrultusunda adil bir şekilde çözümlenmesini kabul etmek.

- Hıristiyan ve Müslüman Yunanlıların barış içinde yaşadığı Trakya’daki (Batı) sinsi oyunları terk etmek.
- Patrikhane’nin Ekümenliğini bir an önce tanımak, Halki’deki (Heybeliada) Ruhban Okulu’nu açmak ve Rum diasporasından hukuka aykırı olarak elde ettiği her şeyi geri vermek.

- Ayasofya’yı Doğu Ortodoks Kilisesi’nin Kutsal Tapınak-sembolü olarak Ekümenik Patrikhane’ye vermek.

- İşlediği soykırımları, ayrıca topraklarında yaşayan ulusal, dini ve diğer azınlıkların haklarını tanımak.