GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 23:55   Güncelleme : 25-04-2021 02:02

Türkiye'deki Ermeniler: Soykırım yok

ABD yine tarihte olmamış olayları göstermeye çalışırken sözde ermeni soykırımını gündemine taşıyıp skandal bir karar ile kabul etmeye çalışıyor. Bu olaylar ekseninde ABD Başkanı Jo Biden sözde soykırımı cümlelerinde kullanarak soykırımı tanımaya hazırlanırken PKK'nın siyasi ayağı HDP'de basın açıklaması yaparak sözde soykırımdan utanmamız gerektiğini savunmuştu.

Türkiye'deki Ermeniler: Soykırım yok

Yaşanan tüm bu olaylar ve iç dış düşmanlar ekseninde Türk halkı bir olup sözde soykırımın olmadığını belirterek sosyal medyada şiddetli şekilde tepki oluşturdu. Verilen tepkiler arasında dikkat çekenlerde vardı. Türkiye'de yaşayan Ermenilerde sözde soykırımın olmadığını belirterek tepkilerini dile getirdi. 

İŞTE BAZI ERMENİLERİN PAYLAŞIMLARI

 

 

Tüm bu olaylar sözde soykırımı gündeme getirme ve Dünya kamuoyunda olmamış bir tarihi var etme çabalarıyken Türkiye Cumhuriyer, tarhinde bir Türkten farksız haereket eden Ermenilerde akıllara gelmiştir. İşte bunlardan biri olan Levon Panos Dabağyan'ı tanıyalım.

MİLLİYETÇİ ÜÇ HİLALİN FİKİR BABASI

Osmanlı tarihi ve TürkErmeni ilişkileri üzerine birçok kitabı bulunan 84 yaşındaki Dabağyan, Kendini 'Osmanlı Ermenisi' olarak tanımlıyordu. MHP camiasında 'Levon Amca' olarak da bilinen Dabağyan 2013 yılındaki bir röportajında şunları söylemişti: 

"1969 yılında, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi 1969 yılında Adana'da büyük kongresini topladı. Bu kongre partinin adının Milliyetçi Hareket Partisi olduğu ve genel başkanlığa Alparslan Türkeş'in getirildiği kongredir. O dönemde Alparslan Türkeş'in yakın çevresinde bulunuyordum kongrede yerimi aldım. Parti Atsızcılar ile Türkeşçilerin çekiştiği bir virajdaydı. Partinin ambleminin ne olacağı gündeme gelince, Atsızcı kanat 'kurt'un amblem olarak seçilmesini önerdi, fakat ben 'Biz Osmanlıyız! Bize üç hilal yakışır!' diyerek bağırdım. Bu çağrım alkışlarla desteklendi ve partinin amblemi olarak üç hilal seçildi. Böylece üç hilal MHP, kurt ise Ülkü Ocakları amblemi oldu."

Dabağyan ömrünü Türkiye Cumhuriyeti'ne adadı. Milliyetçilik duruşu ile faşist Ermenistan ve emperylist Amerika gibi bölme parçalama konuları yerine ömrü boyunca bir ve güçlü bir ve güçlü Bir Türkiye'yi savundu.  Arkasaından gelen Türk ermenilerde sözde soykırımı reddedip sahte planları bozmaya devam ediyor.