GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 22:11   Güncelleme : 05-11-2021 22:53

Türkkan'ın küfrettiği kişi 17 yaşındaki kardeşini şehit vermiş

Bingöl’de, İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın “Senin bacını si..erim” diyerek küfürler ettiği kişinin, 17 yaşındaki kardeşi İsa Gümren'i 1997 yılında teröre kurban veren Tahir Gümren olduğu ortaya çıktı.

 Türkkan'ın küfrettiği kişi 17 yaşındaki kardeşini şehit vermiş

İP Genel Başkanı Meral Akşener'e Siirt’te bir bölücü hain 'Burası Kürdistan' demiş ancak Akşener herhangi bir tepki vermemişti. Bugün Bingöl’e giden Meral Akşener ve parti yöneticileri vatandaşların sert tepkisiyle karşılaşmıştı.

TÜRKKAN: SENİN BACINI…

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl’e gelen Meral Akşener, Genç Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Saat kulesi önünde halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Akşener, sorun ve taleplerini dinlediği esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kendisinin şehit ağabeyi olduğunu belirten bir kişi, Meral Akşener'e tepkisini dile getirirken İYİ Partili Lütfü Türkkan vatandaşın boynuna sarılarak ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

Türkkan’ın küfürü sonrası sosyal medya ayağa kalkarken, Akşener’e tepki gösteren kişinin kim olduğu ve kardeşinin ne zaman şehit edildiği merak konusu olmuştu.

17 YAŞINDAKİ KARDEŞİ 1997'DE ŞEHİT OLMUŞ

İYİ Partili Türkkan'ın küfrettiği Tahir Gümren'in 17 yaşındaki kardeşi İsa'nın 1997 yılında Bingöl'de PKK ile yaşanan bir çatışmada örgüt tarafından atılan havan topu ile şehit olduğu öğrenildi. Tahir Gümren kendisine hakarette bulunan Lütfü Türkkan hakkında şikayetçi oldu.